Tonik Bank wystartował w marcu bieżącego roku. Głównym produktem fintechu są wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe. Oprocentowanie depozytów może wynieść nawet 6% w skali roku. Na czele spółki stoi Greg Krasov, założyciel i CEO. Tonik jest wspierany przez duże fundusze VC, takie jak Sequoia Capital, Point72 Ventures, Insignia Ventures, czy Credence Partners. Jednym z partnerów banku jest Mastercard.

Challenger bank Tonik podbija filipiński rynek

Tonik to pierwszy challenger bank na Filipinach. W związku z ostatnimi sukcesami nawiązał on współpracę z sieciami odpowiadającymi za rozliczenia międzybankowe – Philippine Electronic Fund Transfer System i Operations Network (PesoNet). Dzięki temu klienci będą mogli w prostszy sposób zasilać swoje konta – za pomocą przelewów z rachunków bankowych.

Uproszczenie procesu zasilania kont Tonik to jeden z głównych celów challenger banku. Fintech zamierza także udostępnić nowe oferty pożyczek i nowe metody płatności w aplikacji mobilnej.

Okres pandemii to intensywny czas dla challenger banków. Ostatnio brytyjski Starling Bank pozyskał 50 mln dolarów od Goldman Sachs, a Atom Bank sfinalizował rundę inwestycyjną na poziomie 40 mln funtów.

Fintech w Azji Południowo-Wschodniej

Sektor FinTech w regionie Azji Południowo-Wschodniej rozwija się bardzo dynamicznie. Ostatnio o rozszerzeniu działalności w regionie informował polski fintech Verestro, który otwiera swoją placówkę w Tajlandii. Firma uruchamia także nowe produkty i została partnerem programu Digital First od Mastercard.

Więcej na temat rynku FinTech w Azji Południowo-Wschodniej można dowiedzieć się z naszej rozmowy z Martyną Malinowską, współzałożycielką indonezyjskiego fintechu GajiGesa, oferującego między innymi dostęp do zaliczek pracowniczych. Na początku lutego spółka pozyskała dofinansowanie w kwocie 2,5 mln dolarów od amerykańskich, singapurskich i indonezyjskich inwestorów.