Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejna zmiana regulaminu Kokos.pl

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#LendTech
Opublikowano: 3 stycznia 2018, 15:42 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:07

11 stycznia 2018 roku zmieni się regulamin serwisu Kokos.pl. Nowa treść wiąże się ze zmianą modelu udzielania pożyczek na platformie Kokos.pl. Od dnia obowiązywania nowego regulaminu osoby fizyczne będą mogły występować wyłącznie w roli pożyczkobiorcy.

Ponowna zmiana regulaminu Kokos.pl

Od dnia obowiązywania nowego regulaminu osoby fizyczne będą mogły występować wyłącznie w roli pożyczkobiorcy. To kolejna zmiana regulaminu serwisu Kokos.pl. Więcej o poprzednich modyfikacjach można przeczytać tutaj – Kokos.pl zmienia regulamin. Czy to koniec pożyczek P2P jakie znamy? [AKTUALIZACJA]. W materiale między innymi wypowiedź prezesa Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych Jarosława Ryby oraz Joanny Tokarskiej ekspertki Blue Media, odpowiedzialnej za rozwój Kokos.pl. Czy to łabędzi śpiew pożyczek P2P w Polsce?

Czytaj także: Czy powstanie Amazon Bank? To tylko kwestia czasu

Co nowego:

•    Osoby fizyczne będą mogły występować w roli pożyczkobiorców lub korzystać z Rynku Wtórnego.
•    Rezygnujemy ze składania wniosków pożyczkowych w formie aukcji. Od 11 stycznia decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz nawet w kilka minut!
•    Wniosek przyjmowany będzie bez konieczności wysyłania zdjęć dowodu osobistego i weryfikowania adresu zamieszkania, a sprawdzenie w bazach BIG odbywa się w jeszcze w czasie wypełniania wniosku.
•    Wyłączenie salda – wszystkie transakcje, w tym spłaty inwestycji, obsługiwane do tej pory za pośrednictwem salda, teraz będą wykonywane bezpośrednio na rachunek bankowy użytkownika. Środki dotychczas zgromadzone na saldzie, jeśli nie zostaną wypłacone do 10 stycznia 2018 roku do końca dnia, zwrócimy niezwłocznie, w ciągu maksymalnie 30 dni na rachunek bankowy przypisany do profilu.
•    Zamknięta zostanie platforma pomysly.kokos.pl. Powstała ona w oparciu o przekonanie, że aby tworzyć platformę pożyczek społecznościowych konieczny i wartościowy jest stały kontakt z jej użytkownikami. Dziękujemy za Waszą pomoc w tworzeniu Kokos.pl.
•    Przygotowaliśmy również dla Was nową odsłonę graficzną serwisu. Mamy nadzieję, że nowy wygląd i ułatwiona nawigacja przypadną Wam do gustu.
•    Do dnia zmiany regulaminu serwisu, WebAPI działać będzie na dwóch domenach ‘kokos.pl’ i ‘moj.kokos.pl’. Od 11 stycznia obowiązywać będzie domena ‘moj.kokos.pl’, na którą wszyscy użytkownicy korzystający z WebAPI mogą przepiąć się już od dzisiaj.

Czytaj także: Zamelduj się przez Internet

Co się nie zmieni:

•    Obsługa pożyczek dotychczas udzielonych przez inwestorów indywidualnych w modelu społecznościowym będzie kontynuowana do ich uregulowania.
•    Prowadzone będą wszystkie postępowania windykacyjne aż do ich zakończenia.
•    Możliwość korzystania z Rynku Wtórnego – zarówno sprzedaż, jak i zakup wierzytelności.
•    Spłaty pożyczek udzielonych w modelu społecznościowym odbywać się będą w starszej wersji serwisu.
•    Obsługa reklamacji, pytań i zamawianie dokumentów związanych z pożyczkami społecznościowymi ze poprzedniego modelu.
•    Limity pożyczek wynikające z ratingu będą w dalszym ciągu obowiązywały przy rozpatrywaniu wniosku o pożyczkę.

Ważne: Aukcje, które zostaną aktywowane do końca dnia 10.01.2018 r. zostaną zakończone zgodnie z ich statusem 10 stycznia o godzinie 23.59. Wszystkie umowy pożyczek, w których inwestorem jest Blue Media, i do których zostały wysłane promesy ich udzielenia, zostaną zawarte bez konieczności przeprowadzenia weryfikacji adresu zamieszkania. Zapewniamy również, że będziemy obsługiwać spłaty wszystkich pożyczek społecznościowych aż do ich zakończenia.

[Kokos.pl/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ponowna-zmiana-regulaminu-kokos-pl