Partner serwisu Visa dla biznesu

Popyt na faktoring w Polsce stale rośnie

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 26 lutego 2018, 11:59 Aktualizacja: 23 lutego 2019, 22:07

Jesteś znudzony czekaniem na przelew? Teraz możesz wystawiać faktury, a pieniądze dostaniesz od ręki. Serwis Faktura.pl to prosty i bezpieczny program do wystawiania faktur online. Skierowany jest do mikroprzedsiębiorców i freelancerów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Faktury w sieci dzięki Faktura.pl

Niezapłacone faktury są zmorą wielu przedsiębiorców. Jak mogą się przed tym bronić? Wystarczy, że na swojej fakturze umieszczą pieczęć prewencyjną, mobilizując tym samym odbiorcę do terminowego uregulowania należności. Tę i wiele innych opcji oferuje serwis Faktura.pl. Umożliwia wygodne i elastyczne finansowanie faktur sprzedażowych. Operatorem serwisu jest spółka technologiczno-finansowa Blue Media.

Czytaj także: Popyt na faktoring stale rośnie – podsumowanie branży po 2017 roku

Jak działa serwis?

Serwis powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy na co dzień wkładają mnóstwo energii i pasji, ale też czasu w prowadzenie swoich biznesów. Faktura.pl istnieje na rynku od kilku lat, a na początku bieżącego roku pojawiła się nowa odsłona serwisu wzbogacona o dodatkowe usługi oraz nowe funkcjonalności. Od teraz umożliwia finansowanie faktur, czyli szybszą wypłatę pieniędzy za fakturę oraz generowanie z faktur sprzedażowych pliku xml zgodnego ze standardem JPK_VAT, faktury cykliczne, pobieranie danych z GUS, dzielenie konta z księgową czy wspólnikiem.

– Zmieniliśmy serwis Faktura.pl po to, aby maksymalnie uprościć mikroprzedsiębiorcom i freelancerom prowadzenie swoich biznesów, także bez potrzeby martwienia się o niezapłacone faktury – wyjaśnia Paulina Gutowska, ekspertka Blue Media, odpowiedzialna za rozwój Faktura.pl.

Czytaj także: Tomasz Rodak, Bibby Financial Services – Faktoring też jest fintechowy

Faktura.pl

Narzędzie do wystawienia faktur on-line

Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników – mogą oni korzystać z konta do wystawiania faktur z wszystkimi usługami dodatkowymi. Po okresie próbnym można pozostać przy darmowej subskrybcji – o ile wystarczy nam możliwość wystawienia do 3 dokumentów w miesiącu. W przeciwnym wypadku powinniśmy wybrać pakiet dostosowany do naszych potrzeb. W zależności od opcji, jaką wybierzemy koszt pakietu waha się między 5,99 zł a 19,99zł miesięcznie.

Zarejestrowany użytkownik serwisu Faktura.pl ma możliwość korzystania z finansowania faktur. Serwis umożliwia finansowanie faktur do 10 000 zł brutto, ale pierwsza wypłata nie może przekroczyć 2 000zł. Po spłacie pierwszej faktury limit użytkownika zwiększa się do 10 000 zł brutto. Prowizja za finansowanie faktury to 3,3% kwoty widniejącej na fakturze.

Czytaj także: Wystawiaj i opłacaj faktury w Moim ING za 0 zł

Zarządzaj dokumentami

Serwis ułatwia mikroprzedsiębiorcom zarządzanie dokumentami i wierzytelnościami dzięki wygodnemu dostępowi do pełnej historii wystawianych faktur. Rozwiązanie płatnicze Blue Media upraszcza kontrahentom opłacanie otrzymywanych faktur. Wystarczy, że umieszczą w treści maila z dołączoną fakturą przycisk „Kliknij, aby opłacić fakturę” i umożliwią tym kontrahentowi szybkie i wygodne opłacenie faktury.

Czytaj także: Startuje nowy serwis Idea Banku. Czy to koniec papierowych faktur?


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (2)

popyt-na-faktoring-w-polsce-stale-rosnie