Niezapłacone faktury są zmorą wielu przedsiębiorców. Jak mogą się przed tym bronić? Wystarczy, że na swojej fakturze umieszczą pieczęć prewencyjną, mobilizując tym samym odbiorcę do terminowego uregulowania należności. Tę i wiele innych opcji oferuje serwis Faktura.pl. Umożliwia wygodne i elastyczne finansowanie faktur sprzedażowych. Operatorem serwisu jest spółka technologiczno-finansowa Blue Media.

Czytaj także: Popyt na faktoring stale rośnie – podsumowanie branży po 2017 roku

Jak działa serwis?

Serwis powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy na co dzień wkładają mnóstwo energii i pasji, ale też czasu w prowadzenie swoich biznesów. Faktura.pl istnieje na rynku od kilku lat, a na początku bieżącego roku pojawiła się nowa odsłona serwisu wzbogacona o dodatkowe usługi oraz nowe funkcjonalności. Od teraz umożliwia finansowanie faktur, czyli szybszą wypłatę pieniędzy za fakturę oraz generowanie z faktur sprzedażowych pliku xml zgodnego ze standardem JPK_VAT, faktury cykliczne, pobieranie danych z GUS, dzielenie konta z księgową czy wspólnikiem.

– Zmieniliśmy serwis Faktura.pl po to, aby maksymalnie uprościć mikroprzedsiębiorcom i freelancerom prowadzenie swoich biznesów, także bez potrzeby martwienia się o niezapłacone faktury – wyjaśnia Paulina Gutowska, ekspertka Blue Media, odpowiedzialna za rozwój Faktura.pl.

Czytaj także: Tomasz Rodak, Bibby Financial Services – Faktoring też jest fintechowy

Faktura.pl

Narzędzie do wystawienia faktur on-line

Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników – mogą oni korzystać z konta do wystawiania faktur z wszystkimi usługami dodatkowymi. Po okresie próbnym można pozostać przy darmowej subskrybcji – o ile wystarczy nam możliwość wystawienia do 3 dokumentów w miesiącu. W przeciwnym wypadku powinniśmy wybrać pakiet dostosowany do naszych potrzeb. W zależności od opcji, jaką wybierzemy koszt pakietu waha się między 5,99 zł a 19,99zł miesięcznie.

Zarejestrowany użytkownik serwisu Faktura.pl ma możliwość korzystania z finansowania faktur. Serwis umożliwia finansowanie faktur do 10 000 zł brutto, ale pierwsza wypłata nie może przekroczyć 2 000zł. Po spłacie pierwszej faktury limit użytkownika zwiększa się do 10 000 zł brutto. Prowizja za finansowanie faktury to 3,3% kwoty widniejącej na fakturze.

Czytaj także: Wystawiaj i opłacaj faktury w Moim ING za 0 zł

Zarządzaj dokumentami

Serwis ułatwia mikroprzedsiębiorcom zarządzanie dokumentami i wierzytelnościami dzięki wygodnemu dostępowi do pełnej historii wystawianych faktur. Rozwiązanie płatnicze Blue Media upraszcza kontrahentom opłacanie otrzymywanych faktur. Wystarczy, że umieszczą w treści maila z dołączoną fakturą przycisk „Kliknij, aby opłacić fakturę” i umożliwią tym kontrahentowi szybkie i wygodne opłacenie faktury.

Czytaj także: Startuje nowy serwis Idea Banku. Czy to koniec papierowych faktur?