Rynek smart wallets rozwija się już od kilku lat – nic dziwnego, ponieważ dopóki dokumenty w smartfonie nie staną się standardem, dopóty trzeba będzie nosić ze sobą portfel. Co jakiś czas pojawiają się nowe, ciekawe modele, a ostatnio dobrą kampanię crowdfundingową zaliczyła firma Volterman. Udało im się zdobyć już ponad 2,5 mln USD.

Smart wallet Volterman – portfel dla prawdziwego fintechowca?

Portfele Volterman mogą być wykonane ze skóry najwyższej jakości, lub ze skóry sztucznej – w zależności od preferencji klienta. Mają stylowy i elegancki wygląd, co można zobaczyć na powyższych zdjęciach. Wyposażone są w powerbanka, GPS, hotspot WiFi, alarm ostrzegający o tym, że zapomnieliśmy zabrać go ze sobą, a nawet małą kamerkę, która włączy się po włączeniu „Lost Mode” w aplikacji Volterman (dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS). Dzięki temu możemy zidentyfikować złodzieja lub znalazcę, ale także zobaczyć gdzie zgubiliśmy swój portfel.

Smart wallet Volterman dostępny jest w trzech wariantach, które różnią się od siebie pojemnością powerbanka, wymiarami i wagą:

  • Cardholder – najmniejszy, wyposażony w powerbanka o pojemności 2000 mAh. Jego wymiary to 10 na 7 centymetrów. Waży około 100 gramów,
  • Bifold – model średniej wielkości z powerbankiem o pojemności 2600 mAh. Waży około 120 gram, a jego wymiary to 12 na 9 centymetrów,
  • Travel – największa wersja o wymiarach 19 na 9 centymetrów z powerbankiem o pojemności 5000 mAh. Waży 150 gramów.

Najtańszy model Cardholder kosztuje 115 dolarów, natomiast największy Travel to wydatek rzędu 180 USD. Średnia wersja Bifold obciąży nasze konto kwotą 170 USD – do tego trzeba doliczyć koszty dostawy. Można też kupić zawartość dodatkową – na przykład zestaw do bezprzewodowego ładowania (29 USD), czy portfel z inicjałami (19 USD).

Portfele Volterman mają wytrzymywać duży nacisk i wysokie temperatury. Ponadto są wodoodporne, a dodatkowe zabezpieczenie stanowi system RFID Protection, który chroni karty zbliżeniowe przed kradzieżą danych i pieniędzy. Firma pozyskała ponad 2,5 mln dolarów na Indiegogo i rozpoczęła już dostawy produktów. Trzeba przyznać, że smart wallet Volterman prezentuje się naprawdę przyzwoicie i chociaż nie jest tani, to powinien spełnić oczekiwania każdego fintechowca.