Partner serwisu Visa dla biznesu

Posiadasz kartę miejską? Jeśli tak, to pojedziesz hulajnogą za darmo

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 5 czerwca 2019, 12:10 Aktualizacja: 5 czerwca 2019, 15:00

Każdy posiadacz karty miejskiej w Warszawie i Wrocławiu co miesiąc może otrzymać doładowanie na 20 minut darmowej jazdy elektryczną hulajnogą hive. Wystarczy za pomocą aplikacji hive wgrać do systemu zdjęcie swojej karty miejskiej oraz selfie, które potwierdzi tożsamość użytkownika.

Uruchomienie promocji ma zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund. Po zainstalowaniu aplikacji hive i bezpłatnej rejestracji, należy w menu aplikacji kliknąć: Konto > Bonus do WKM/UrbanCard, a następnie wgrać zdjęcie swojej karty miejskiej oraz jedno selfie. W ten sposób hive weryfikuje czy to właśnie dany użytkownik jest posiadaczem karty uprawniającej do korzystania z transportu publicznego.

Darmowe minuty dla posiadaczy karty miejskiej

W ciągu 72 godzin zostaje wysłane potwierdzenie otrzymania darmowych minut na konto użytkownika. Co dalej? Przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Po przekroczeniu promocyjnych 20 minut cennik kształtuje się następująco: 2,50 zł opłaty startowej i 45 groszy za minutę jazdy.

W ten sposób hive chce zdobyć nowe grono użytkowników i wysunąć na pole position w wyścigu dostawców elektrycznych hulajnóg. Oferta jest naprawdę bogata, a w samej Warszawie taką usługę oferuje już pięciu dostawców. Pełny cennik prezentuje się następująco:

  • Lime – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • hive – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • Bird – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • CityBee – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • blinkee.city – 2,50 zł za wypożyczenie i 49 groszy za minutę.

A tutaj porównanie ofert Lime i hive.

Za firmą hive stoi grupa FREE NOW, będąca wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Grupa jeszcze w tym roku planuje zintegrowanie usług hive oraz siostrzanej spółki mytaxi w jedną aplikację, która umożliwi klientom szybsze i wygodniejsze planowanie podróży oraz szerszy wybór spośród środków transportu.

Przy okazji warto przypomnieć, że już niedługo elektryczne hulajnogi zaczną być traktowane jak pojazdy, a co za tym idzie znikną z chodników. Projekt zmian przygotowuje Ministerstwo Infrastruktury.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

posiadasz-karte-miejska-jesli-tak-to-pojedziesz-hulajnoga-za-darmo