Uruchomienie promocji ma zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund. Po zainstalowaniu aplikacji hive i bezpłatnej rejestracji, należy w menu aplikacji kliknąć: Konto > Bonus do WKM/UrbanCard, a następnie wgrać zdjęcie swojej karty miejskiej oraz jedno selfie. W ten sposób hive weryfikuje czy to właśnie dany użytkownik jest posiadaczem karty uprawniającej do korzystania z transportu publicznego.

Darmowe minuty dla posiadaczy karty miejskiej

W ciągu 72 godzin zostaje wysłane potwierdzenie otrzymania darmowych minut na konto użytkownika. Co dalej? Przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Po przekroczeniu promocyjnych 20 minut cennik kształtuje się następująco: 2,50 zł opłaty startowej i 45 groszy za minutę jazdy.

W ten sposób hive chce zdobyć nowe grono użytkowników i wysunąć na pole position w wyścigu dostawców elektrycznych hulajnóg. Oferta jest naprawdę bogata, a w samej Warszawie taką usługę oferuje już pięciu dostawców. Pełny cennik prezentuje się następująco:

  • Lime – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • hive – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • Bird – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • CityBee – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • blinkee.city – 2,50 zł za wypożyczenie i 49 groszy za minutę.

A tutaj porównanie ofert Lime i hive.

Za firmą hive stoi grupa FREE NOW, będąca wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Grupa jeszcze w tym roku planuje zintegrowanie usług hive oraz siostrzanej spółki mytaxi w jedną aplikację, która umożliwi klientom szybsze i wygodniejsze planowanie podróży oraz szerszy wybór spośród środków transportu.

Przy okazji warto przypomnieć, że już niedługo elektryczne hulajnogi zaczną być traktowane jak pojazdy, a co za tym idzie znikną z chodników. Projekt zmian przygotowuje Ministerstwo Infrastruktury.