Rafał Tomaszewski: Niedawno Cinkciarz.pl obchodził swoje dziesięciolecie. Czy powstanie karty wielowalutowej, która niedawno pojawiła się w Waszej ofercie, jest połączone z jubileuszem?

Piotr Kiciński: W urodziny zazwyczaj dostaje się prezenty, natomiast z okazji okrągłej 10. rocznicy Cinkciarz.pl to my postanowiliśmy zrobić naszym klientom niespodziankę. Dlatego w październiku 2020 roku wprowadziliśmy kartę wielowalutową.

R.T.: Od czego zaczęło się przedsięwzięcie związane z wprowadzeniem karty na rynek? Co było inspiracją do jej stworzenia?

P.K..: Użytkownicy portalu Cinkciarz.pl doceniają zalety transakcji bezgotówkowych. Wielu z nich dużo podróżuje prywatnie lub służbowo. Nasi klienci coraz częściej decydują się także na zakupy w sieci, korzystając z ofert zarówno krajowych, jak i zagranicznych sklepów czy platform sprzedażowych.

Właśnie z myślą o nich stworzyliśmy produkt, który z jednej strony dopełnia gamę udostępnianych w Cinkciarz.pl usług (wymiana walut, międzynarodowe przekazy pieniężne, płatności czy pożyczki wielowalutowe), a z drugiej strony daje dużo swobody i oszczędności, zapewniając dostęp do ponad 160 walut w korzystnych dla użytkownika kursach.

Wielowalutowa karta płatnicza Cinkciarz.pl świetnie sprawdza się także w codziennym użytkowaniu – z niej po prostu opłaca się korzystać. To nasza odpowiedź na m.in. skomplikowane produkty bankowe z wysokimi opłatami, kosztami przewalutowania i wymogami dotyczącymi transakcji.

R.T.: Cały projekt został zrealizowany wspólnie z Visa. Skąd pojawił się pomysł na tę współpracę? Jak z Waszej perspektywy przebiegała ta współpraca?

P.K.: Karty Cinkciarz.pl akceptowane są wszędzie tam, gdzie karty Visa, czyli na całym świecie. Współpracowaliśmy od fazy koncepcji aż po wdrożenie naszego produktu. Pozytywne zwieńczenie projektu i duże zainteresowanie kartą wyraźnie pokazują, że to udane partnerstwo.

R.T.: W ostatnim czasie gwałtownie wzrosła liczba płatności bezgotówkowych, coraz częściej mówi się w związku z tym o potrzebie zadbania o ich bezpieczeństwo. Jakie zabezpieczenia zastosowaliście w karcie wielowalutowej?

P.K.: W ramach portalu Cinkciarz.pl oferujemy karty fizyczne oraz wirtualne. Karta wirtualna oczywiście nie może zostać skradziona, nie można jej zgubić. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo karty fizycznej. Naszą ofertę wyróżnia rozwiązanie polegające na rozdzieleniu salda rachunku od salda karty.

Dzięki temu klienci mogą utrzymywać saldo na karcie dokładnie odpowiadające wydatkom, jakie w danej chwili chcą ponieść. Reszta środków pozostaje zatem bezpieczna. Kolejny poziom zabezpieczenia stanowią indywidualnie ustawiane limity transakcyjne na karcie oraz uwierzytelnienie dwuetapowe 2FA.

Duży wpływ na bezpieczeństwo transakcji dokonywanych kartami mają sami ich posiadacze. Edukujemy klientów, w jaki sposób chronić dane kart oraz numery PIN i kody CVV, jak bezpiecznie płacić w internecie i wypłacać pieniądze z bankomatów czy jak radzić sobie w przypadku ewentualnego zgubienia karty fizycznej.

R.T.: Co prócz bezpieczeństwa zyskuje klient, decydując się na Waszą kartę wielowalutową?

P.K.: Wniosek o wydanie kart składa się online. Ich posiadacze zyskują dostęp do darmowych rachunków w złotych i 19 innych walutach, dzięki czemu unikają wysokich kosztów za przewalutowanie, a płacić mogą w ponad 160 walutach. Kartą Cinkciarz.pl można korzystnie płacić w sklepach stacjonarnych i w internecie, a także wypłacać gotówkę z zagranicznych bankomatów.

Udostępniliśmy także wygodne narzędzie do obsługi karty – aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS. Poza zamówieniem karty czy doładowaniem salda umożliwia ona zmianę limitów i PIN-u, a także tymczasowo lub na stałe zablokować kartę. W razie potrzeby można również zdecydować o wyłączeniu możliwości wypłat gotówki lub płatności zbliżeniowych, zagranicznych czy internetowych.

R.T.: Dziękuję za rozmowę.

P.K.: Dziękuję.

Z Piotrem Kicińskim rozmawiał Rafał Tomaszewski. Komentarza w sprawie karty wielowalutowej Cinkciarz.pl udzielił nam także Przemysław Maj z Visa.

Przemysław Maj z Visa komentuje wsparcie dla fintechów

„W Visa doceniamy każdy pomysł z potencjałem. Takim zdecydowanie była idea karty wielowalutowej dostępnej na portalu Cinkciarz.pl, dlatego postanowiliśmy pomóc w przekuciu jej w rzeczywisty produkt. Staramy się wspierać różne fintechy, zapewniając im znaczące zasoby i wsparcie merytoryczne. Zawarliśmy strategiczne partnerstwa z licznymi fintechami na całym kontynencie i mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele podobnych okazji do współpracy.

Prowadzimy program Fast Track, którego elementem jest zbiór korzyści pt. Fintech-in-a-Box. Dzięki niemu zarówno młode, jak i doświadczone firmy, korzystając ze sprawności, bezpieczeństwa, niezawodności i skali sieci Visa, mogą znacznie szybciej wprowadzić swoje rozwiązania na rynek. Oferujemy także dostęp do poradników, katalogu partnerów czy cyfrowego licencjonowania.

Równolegle zainicjowaliśmy program Visa Fintech Partner Connect, który pomaga w rozwoju różnej wielkości fintechom, a nam daje możliwość wspierania ich innowacyjnych pomysłów. Cyfryzacja wkraczająca w kolejne elementy naszego życia przebudowuje wyraźnie potrzeby konsumentów. Wymaganiom związanym ze światem płatności, tradycyjnym bankom jest po prostu często trudno sprostać. Dlatego dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zasobom Visa zdecydowała się zaoferować szerokie wsparcie, przez co nowe generacje rozwiązań płatniczych mają szanse się rozwijać.” – komentuje Przemysław Maj.