Co ważne z promocji można skorzystać nie tylko płacąc Masterpassem – karta, którą dokonujemy płatności musi być tylko zarejestrowana w portfelu elektronicznym Mastercard. Można tam także zarejestrować kartę wydaną przez inną organizację płatniczą.

Powraca „Bilet za 1 zł z Masterpass od mPay”

W poprzednich edycjach akcji „Bilet za 1 zł z Masterpass od mPay” przecenione bilety były dostępne w takich miastach jak Warszawa, Łódź, Kraków i Trójmiasto. Na razie nie wiadomo czy w tym roku promocja dotrze także pojawi się w kolejnych lokalizacjach.

Promocją objęte są bilety komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej, Świnoujściu, Zgierzu i Żywcu, których standardowe ceny nie przekraczają 3 zł. W czasie trwania akcji organizatorzy pokrywają różnicę w cenie biletów, przy czym suma rabatów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł.

Jak skorzystać z promocji? W aplikacji mPay wystarczy wybrać kafelek „Bilety” i wskazać miasto objęte promocją. Następnie wybieramy bilet i dokonujemy płatności kartą zarejestrowaną w portfelu Masterpass. Płatności może zostać dokonana na przykład przez mPay Wallet. Do sfinalizowania zakupu wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Warto też przypomnieć o innym ciekawym wdrożeniu mPay. Od lipca 2018 r. w aplikacji można kupować bilety do warszawskiego ZOO. Zakupu można będzie dokonać w drodze lub tuż przed samą wizytą w ZOO. Za pomocą mPay będzie można nabyć bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Jedyny minus to 2,69% prowizji, doliczane do ceny każdego biletu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.