Partner serwisu Visa dla biznesu

Powstaje europejska organizacja fintechowa. Przy udziale Polski

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 26 lutego 2020, 18:39 Aktualizacja: 28 lutego 2020, 08:22

Dziewięć fintechowych stowarzyszeń z krajów europejskich połączyło siły i powołało do życia organizację European Digital Finance Association. W projekcie udział bierze między innymi Fundacja FinTech Poland.

Powstaje nowa europejska organizacja fintechowa. Przy udziale Polski

Działalność European Digital Finance Association (EDFA)zainaugurowano 11 lutego bieżącego roku w Brukseli. Organizacja zamierza walczyć o łatwiejszy dostęp do nowoczesnych, konkurencyjnych cenowo i bezpiecznych usług finansowych. Dodatkowo EDFA będzie stymulować stymulować rozwój innowacyjności sektora finansowego i promować odpowiednie praktyki działalności w branży.

Rusza European Digital Finance Association

Za powstaniem organizacji stoi dziewięć fintechowych stowarzyszeń z krajów Unii Europejskiej. Są to: FinTech Poland, Czech Fintech Association, Electronic Payment Service Providers Association (Węgry), FinTech Belgium, Fintech Camp (Rumunia), Bulgarian Fintech Association, France FinTech, ItaliaFintech i AEFI (Hiszpania).

Z punktu widzenia polskiego sektora FinTech cieszy obecność i aktywny udział przy tworzeniu przedsięwzięcia Fundacji FinTech Poland. Organizacja powstała w 2015 roku, a jej misją jest działanie na rzecz rozwoju innowacji finansowych i technologii transakcyjnych oraz wzmacnianie roli Polski jako regionalnego centrum innowacji.

Zachęcamy do zapoznania się z podcastem, w którym gościem redakcji Fintek.pl był dr Paweł Widawski, prezes Fundacji FinTech Poland. Porozmawialiśmy przede wszystkim o tym, w jakim punkcie rozwoju znajduje się polski sektor FinTech i o tym dlaczego powinniśmy myśleć strategicznie o ekspansji na inne rynki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

powstaje-nowa-europejska-organizacja-fintechowa-przy-udziale-polski