Pożyczka leasingowa to usługa podobna do kredytu, z tym że finansowania udziela firma leasingowa, a nie bank. Dzięki współpracy z Autenti, Siemens Finance będzie w stanie udzielać takich pożyczek przez Internet. Maksymalna kwota kredytu to 200 tysięcy złotych.

Kolejny etap współpracy Siemens i Autenti. Pożyczka leasingowa bez wychodzenia z domu

Jak powiedział nam Tomasz Plata, współzałożyciel i CMO Autenti, w celu zawarcia umowy leasingowej konieczny był podpis na papierowym dokumencie. Dzięki rozwiązaniu Autenti wystarczy prosta weryfikacja podpisu elektronicznego za pomocą SMS-a.

Jak to działa? Klient otrzymuje link do umowy na platformie Autenti, po czym weryfikuje zawarte w niej dane. Następnie wpisuje kod autoryzacyjny przesłany SMS-em, wybiera opcję „podpisz” i gotowe. Na razie pożyczka dostępna jest tylko dla branży medycznej, ale Siemens zapewnia, że usługa zostanie rozszerzona także na inne sektory.

Współpraca Autenti i Siemensa zaczęła się w listopadzie zeszłego roku, kiedy uruchomiono platformę SimplyLease, oferującą leasing podczas zakupów w sklepach internetowych. Cała procedura finansowania odbywa się online – od złożenia wniosku do podpisania umowy. Więcej na temat SimplyLease można przeczytać tutaj.

Dzięki rozwiązaniu Autenti nie trzeba czekać na kuriera, udawać się do biura pośrednika, czy kupować zestawu do podpisu kwalifikowanego. Wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Co ciekawe kilka dni przed umową z Siemensem w sprawie SimplyLease, Autenti otrzymało ponad 6 mln złotych dofinansowania od funduszy Innovation Nest i Black Pearls VC. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Natomiast zgodnie ze sprawozdaniem finansowym spółki w systemie eKRS w 2017 roku przychody Autenti wyniosły trochę ponad 55 tysięcy złotych, a strata netto osiągnęła poziom 1,6 mln złotych. Dla porównaniu w roku 2016 przychody netto były na poziomie niespełna 446 tysięcy złotych, a strata netto wyniosła lekko ponad 244 tysiące złotych.

Skąd taka zmiana w ciągu jednego roku? Jak powiedział nam Tomasz Plata, Autenti podjęło wyzwanie rezygnując z wcześniej osiąganych przychodów. Firma skoncentrowała się na inwestycji w portfolio nowych produktów w nowych modelach biznesowych. Chodzi między innymi o współpracę z największymi graczami na rynku, gdzie na decyzję o wdrożeniu trzeba poczekać znacznie dłużej. Wysokość straty w 2017 roku ma odzwierciedlać skalę inwestycji w nowe produkty, z których firma zamierza czerpać przychody. Pierwsze informacje o wdrożeniach Autenti i dużych polskich spółek mają zostać ogłoszone jeszcze w tym miesiącu.

Na koniec przypominamy o ciekawej rozmowie z Tomaszem Platą, współzałożycielem i CMO Autenti, którą przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu. Pełny wywiad dostępny jest tutaj – Tomasz Plata, Autenti – przyszedł czas na elektroniczne podpisywanie dokumentów.