– Chcemy wspierać klientów w prowadzeniu biznesu i na bieżąco dostarczać im narzędzi i rozwiązań, które im to ułatwiają. Dostosowujemy nasze produkty i usługi do tego, jak w dzisiejszym świecie funkcjonują klienci: on-line, mobilnie, zdalnie – powiedział Szymon Przybylak, dyrektor odpowiedzialny za ofertę dla małych firm w ING Banku Śląskim.

– Klienci mogą w ING zakładać firmę bez wychodzenia z domu, przez Profil Zaufany dostępny w systemie bankowości internetowej. Zarządzanie finansami firmy również jest możliwe on-line’owo czy mobilnie – przez Moje ING dla Firmy. Teraz oferujemy eWniosek – możliwość składania wniosków o pożyczkę dla firmy przez internet, w każdym miejscu i w każdym czasie dogodnym dla klienta – dodał Szymon Przybylak.

eWniosek dla tych, co nie mają konta w ING

Z eWniosku mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie są klientami banku oraz prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą od min. 12 miesięcy.

Proces wnioskowania o pożyczkę online jest prosty i szybki – przedsiębiorca składa eWniosek na stronie internetowej banku. Tam określa paramenty wnioskowanej pożyczki oraz oblicza swoją ratę, podaje dane osobiste oraz dane firmy, następnie załącza wymagane dokumenty i przekazuje wniosek do analizy. Ostatnim etapem składania wniosku jest wybór oddziału banku, w którym zostanie podpisana umowa kredytowa.

Maksymalna kwota kredytu, o jaką klient może wnioskować bez zabezpieczenia to nawet 100 tys. zł.

Oferta pożyczki dla klientów ING jest również dostępna on-line. Przedsiębiorcy mogą o nią wnioskować poprzez system bankowości internetowej Moje ING dla Firmy.