Takie deklaracja padły w trakcie ogłaszania wyników finansowych za I półrocze 2019 roku. Platforma na początek zostanie uruchomiona w Grupie PZU. Cash to serwis wykorzystujący technologię Bancovo, platformy kredytowej, skupiającej banki i instytucje pożyczkowe. Bancovo należy do Alior Banku.

Alior Bank uruchomi pilotaż platformy Cash

Na początek platforma Cash zostanie uruchomiona u klientów PZU S.A. i PZU Życie. Jak to działa? Projekt zakłada, że każdy pracownik związany ze swoim pracodawcą umową o pracę i posiadający zdolność kredytową będzie mógł zawnioskować o niskooprocentowaną pożyczkę. Warunkiem jest dołączenie pracodawcy do platformy Cash. Sam proces aplikowania o pożyczkę jest całkowicie zdalny, a spłata rat odbywa się automatycznie – z wynagrodzenia pracownika.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami Pulsu Biznesu Alior Bank poszukuje inwestora dla Bancovo. Potwierdził to prezes Krzysztof Bachta, mówiąc, że bank zamierza kontynuować ten projekt, ale pomóc mu może włączenie nowego inwestora lub inwestorów. Prezes Alior Banku nie ukrywa, że byłoby dobrze, gdyby do platformy dołączyło więcej dużych banków. Zainteresowanie podobno jest, ale tylko wtedy, jeśli dołączający bank miałby zostać również udziałowcem Bancovo – wyjaśniał Krzysztof Bachta.

W pierwszym półroczu bieżącego roku Alior Bank wypracował 158 mln zł zysku netto, przy wysokiej składce na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz odpisie na ekspozycję klienta z branży spożywczej.