Jesteś w trakcie podróży autem i zaświeciła Ci się kontrolka paliwa, a zapomniałeś z domu portfela? Od niedawna nie stanowi już to problemu, dzięki aplikacji JustDrive. Aplikacja została stworzona we współpracy ITMAGINATION oraz PKN Orlen – umożliwia szybką i prostą zapłatę za paliwo za pomocą telefonu.

Czytaj także: Noworoczne podwyżki cen paliw, ale mogło być gorzej

Jak zapłacić bez portfela?

Aplikacja posiada przejrzysty interfejs, co umożliwia w łatwy i przyjemny sposób korzystanie z niej. Po założeniu konta wystarczy podać metodę płatności oraz dodać kartę, z której pobierane będą środki do zapłaty. Gdy użytkownik zatankuje swoje auto na jednej ze stacji Orlen lub Bliska wystarczy, że zeskanuje kod QR z dystrybutora, a pieniądze zostaną ściągnięte z jego karty.

Pojawieniu się aplikacji na rynku towarzyszy promocja. Klienci z niej korzystający zyskują 5gr na każdym litrze paliwa.

Czytaj także: Koniec konsultacji do projektu Polish API

just drive aplikacja

Jedynie dla przedsiębiorców

Niestety jest jeden haczyk. Aplikacja dostępna jest jedynie dla przedsiębiorców i nie oferuje wsparcia dla klientów indywidualnych. Oznacza to, że aby z niej korzystać należy prowadzić własną działalność gospodarczą. Czy i kiedy to się zmieni? Twórcy JustDrive informują, że prowadzą rozmowy na ten temat. Mówią również, że negocjują ofertę z innymi dystrybutorami paliw, poza Orlen.

Aplikacji można używać na wielu samochodach, wystarczy, że będziemy posiadać smartfon z zainstalowanym JustDrive. Istnieje również możliwość płacenia aplikacją za resztę usług w obrębie stacji paliw, a także zbieranie punktów w programie lojalnościowym VITAY.

Czytaj także: Lawinowy spadek Bitcoina. Gdzie jest granica?

Awaria systemu uniemożliwia korzystanie z apki

Po mocnym starcie nastąpił nieoczekiwany spadek. Użytkownicy aplikacji poinformowali, że od kilku dni nie mogli skorzystać z usług JustDrive. Okazało się, że w trakcie weekendu sieć stacji Orlen miała problemy z systemem informatycznym, o czym poinformowała swoich klientów. W jej wyniku nie można było płacić kartami oraz BLIKIEM. Awarię udało się usunąć, jednak problemy w korzystaniu z apki pozostały. Użytkownicy chcąc zapłacić za paliwo musieli udać się do kasy.

Po odpaleniu aplikacji pojawia się następujący komunikat.

komunikat justdrive

Czy problemy techniczne odbiją się na wizerunku aplikacji? Z racji, że weszła ona na rynek niedawno, nie ma jeszcze wielu użytkowników. Samo korzystanie z niej wydaje się szybkie i przyjemne, co może zaowocować w liczbie klientów. Jeśli tylko twórcy aplikacji poradzą sobie z awarią systemu i dodadzą kilka usprawnień, JustDrive może okazać się rewolucyjną metodą płatności na rynku paliw i nie tylko.

Aplikacja dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google

Czytaj także: Jak zamożny Polak inwestuje w nieruchomości?