Partner serwisu Visa dla biznesu

Profil Zaufany można już aktywować w Moim ING

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 9 grudnia 2016, 12:44 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:28

ING Bank Śląski umożliwia klientom założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości internetowej Moje ING. Dzięki temu mogą wygodnie korzystać z serwisów administracji publicznej m.in. zarejestrować firmę, czy złożyć wniosek o dowód. Usługa dostępna jest od 9 grudnia br. Profil Zaufany pozwala na załatwienie różnych spraw urzędowych przez internet, bez kolejek i bez wychodzenia z domu.[…]

ING Bank Śląski stworzy roboty dla klientów

ING Bank Śląski umożliwia klientom założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości internetowej Moje ING. Dzięki temu mogą wygodnie korzystać z serwisów administracji publicznej m.in. zarejestrować firmę, czy złożyć wniosek o dowód. Usługa dostępna jest od 9 grudnia br.

Profil Zaufany pozwala na załatwienie różnych spraw urzędowych przez internet, bez kolejek i bez wychodzenia z domu. Z Profilem Zaufanym w Moim ING można między innymi:

  • złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego dla siebie lub dziecka;
  • złożyć wniosek o eKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego;
  • zarejestrować działalność gospodarczą;
  • zgłosić sprzedaż samochodu w wydziale komunikacji;
  • sprawdzić swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych lub w Rejestrze PESEL;
  • złożyć wniosek o świadczenie rodzinne i kartę dużej rodziny;
  • załatwić sprawy związane z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Status danej sprawy można sprawdzić na bieżąco, jak również zrobić niezbędne opłaty urzędowe, bezpośrednio w Moim ING.

Założenie oraz korzystanie z Profilu Zaufanego w Moim ING jest bezpłatne. Autoryzacja tożsamości klienta następuje przez internet, bez konieczności potwierdzania w jednym z urzędów. Profil jest ważny 3 lata.

Czytaj także: Innowacyjne firmy technologiczne z Europy Środkowej coraz bardziej liczą się w regionie EMEA

Kolejny bank dołącza do listy

ING Bank Śląski jest kolejnym bankiem, po PKO BP, który umożliwił klientom założenie PZ w systemie bankowości internetowej. Tak po prawdzie, to już nie jest to Profil Zaufany, a eGO – taką nazwę wybrali głosujący obywatele, na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Czytaj także: Amazon uruchamia sklepy bez kas

Głosujący mieli do wyboru jeszcze nazwy podpis+ i AjDi. Podpis+ budził dosyć negatywne skojarzenia poprzez konotacje z systemem 500+, który stał się pewnego rodzaju pośmiewiskiem we wszelakich mediach i zebrał 813 głosów.

Z „angielska” brzmiące AjDi również nie porwało Polaków notując zaledwie 381 głosów. Zwycięzcą okazał się eGO – który używając nomenklatury bokserskiej znokautował konkurencję zdobywając 2503 głosy. Może to właśnie przez skojarzenie z Pokemon Go? Projekt od Niantic budził skoro kontrowersji i ostatnio zaczął raptownie tracić popularność. Oby dawny Profil Zaufany nie poszedł tą drogą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

profil-zaufany-mozna-juz-aktywowac-w-moim-ing