Mastercard końcem września br. wszedł na rynek BNPL oferując rozwiązanie Mastercard Installments, które umożliwia partnerom, głównie bankom, pożyczkodawcom i fintechom udostępnianie różnych opcji w zakresie odroczonych płatności. W tym zarówno oferowanie popularnego odroczenia płatności, jak i dzielenia jej na 4 raty.

W ramach własnego programu BNPL Mastercard współpracuje już z takimi podmiotami jak Marqeta, SoFi, Barclays US, Qantas Loyalty, czy Lattitude. Rozwiązanie początkowo udostępniane jest w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii.

Nowi partnerzy Mastercard Installments

Do grona partnerów Martercard w obszarze odroczonych płatności dołączyło American Airlines, CSI, Fiserv oraz dostawca technologii płatniczych TSYS. Udało się nawiązać również współprace z hummgroup, która oferuje swoim klientom usługi BNPL już od ponad dekady, działając w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Z otwartego modelu Mastercard, w ramach nawiązanej współpracy, skorzysta także platforma płatnicza Limepay, która oferuje BNPL jako jedną z udostępnianych metod płatności.

Na rozwijającym się rynku odroczonych płatności dużo się dzieje. W ostatnim czasie Klarna nawiązała współpracę ze Stripe, dzięki czemu integrator płatności zaoferuje swoim sprzedawcom możliwość udostępnienia usług BNPL. Szwedzki fintech przejął także porównywarkę cenową PriceRunner, a na polskim rynku udostępnił nową aplikację, pozwalającą na dokonywanie zakupów w dowolnym sklepie internetowym.

Klienci zyskują możliwość korzystania z odroczonych płatności w kolejnych branżach. Niedawno Pyszne.pl zostało pierwszą platformą oferującą dostawy jedzenia, która zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania BNPL. Jej użytkownicy mogą odraczać płatności za zamówienia z Twisto, dzięki rozwiązaniu PayU Płacę później.