Projekt „Piaskownica regulacyjna” potrwa 18 miesięcy

Fintek
Fintek
#Innovation Hub#KNF#Piaskownica Regulacyjna
Opublikowano: 4 czerwca 2019, 19:25 Aktualizacja: 5 czerwca 2019, 10:06

Prawdopodobnie już w III kw. 2019 roku ruszą (po raz kolejny) prace nad polską piaskownicą regulacyjną dla fintechów – powiedziała Polityce Insight Magdalena Borowik, dyrektor departamentu fintech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Na początku roku zmieniło się podejście do piaskownicy regulacyjnej. Początkowo wydawało się, że UKNF porzuca ten projekt. Jednak okazało się, że doszło jedynie do zmiany koncepcji, a strategia wsparcia fintechów wciąż jest aktualna. 

Z informacji, do których dotarła Polityka Insight wynika, że w III kw. 2019 roku ruszą prace nad stworzeniem piaskownicy regulacyjnej, która będzie wspierana przez Komisję Europejską i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. To stara instytucja, która rozwój ma wpisany nie tylko w nazwę, ale też w misję. Wsparcie projektów finansowo-technologicznych wpisuje się w nią znakomicie. 

Projekt będzie realizowany przez 18 miesięcy

Ponadto zmieni się regulamin Innovation Hub – program ma zmniejszać niepewność regulacyjną. Więcej informacji o Innovation Hub znajdziecie tutaj. Magdalena Borowik zapowiedziała także możliwą publikację komunikatu dotyczącego aktywów cyfrowych (kryptowalut). Ma on być gotowy w ciągu 3 miesięcy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

projekt-piaskownica-regulacyjna-potrwa-18-miesiecy