Partner serwisu Visa dla biznesu

Projekt „Piaskownica regulacyjna” potrwa 18 miesięcy

Fintek
Fintek
#Innovation Hub#KNF#Piaskownica Regulacyjna
Opublikowano: 4 czerwca 2019, 19:25 Aktualizacja: 22 października 2019, 14:07

Prawdopodobnie już w III kw. 2019 roku ruszą (po raz kolejny) prace nad polską piaskownicą regulacyjną dla fintechów – powiedziała Polityce Insight Magdalena Borowik, dyrektor departamentu fintech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

[AKTUALIZACJA] Wraz z początkiem października nastąpiły roszady w Departamencie FinTech KNF. Nowym dyrektorem został Zbigniew Wiliński, a Magdalena Borowik pełni obecnie funkcję doradcy przewodniczącego KNF.

Na początku roku zmieniło się podejście do piaskownicy regulacyjnej. Początkowo wydawało się, że UKNF porzuca ten projekt. Jednak okazało się, że doszło jedynie do zmiany koncepcji, a strategia wsparcia fintechów wciąż jest aktualna. 

Z informacji, do których dotarła Polityka Insight wynika, że w III kw. 2019 roku ruszą prace nad stworzeniem piaskownicy regulacyjnej, która będzie wspierana przez Komisję Europejską i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. To stara instytucja, która rozwój ma wpisany nie tylko w nazwę, ale też w misję. Wsparcie projektów finansowo-technologicznych wpisuje się w nią znakomicie. 

Projekt będzie realizowany przez 18 miesięcy

Ponadto zmieni się regulamin Innovation Hub – program ma zmniejszać niepewność regulacyjną. Więcej informacji o Innovation Hub znajdziecie tutaj. Magdalena Borowik zapowiedziała także możliwą publikację komunikatu dotyczącego aktywów cyfrowych (kryptowalut). Ma on być gotowy w ciągu 3 miesięcy.

Przy okazji zachęcamy do lektury wywiadu z Magdaleną Borowik. Porozmawialiśmy między innymi o polskim rynku FinTech, kryptowalutach i właśnie piaskownicy regulacyjnej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

projekt-piaskownica-regulacyjna-potrwa-18-miesiecy