Promocja trwa do 9 marca. Co ważne skorzystać mogą z niej nie tylko nowi użytkownicy, ale także te osoby, które do tej pory płaciły z wykorzystaniem karty wirtualnej.

Czytaj także: Uber Health zawiezie Cię do lekarza

Jak działa Revolut?

Dzięki promocji od Revolut kartę można wyrobić za darmo.

W aplikacji możemy mieć utworzonych kilka sald z obsługiwanymi walutami. Na przykład – 50 euro, 100 USD, 50 GBP, 200 zł i 50 CHF. Jeżeli dokonamy płatności w Wielkiej Brytanii, to pieniądze ściągnięte zostaną z salda z funtami szterlingami, a jeżeli w Szwajcarii, to z tego z frankami – i tak dalej. Równie dobrze możemy korzystać z jednego konta, na które wpłacimy przykładowe 2000 zł, a pieniądze będą przewalutowane automatycznie – w zależności od tego gdzie płacimy.  Za pomocą Revolut można też przechowywać i wymieniać kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Aplikacja umożliwia też tańsze wypłacanie środków z bankomatów za granicą (darmowe do 200 GBP w miesiącu, albo równowartości w innej walucie). Jeżeli zgubimy kartę, to od razu w aplikacji mamy możliwość jej zablokowania, a dodatkowo – w taki sam prosty sposób możemy ją odblokować, bez skomplikowanych procedur. Niedawno Revolut uruchomił też ubezpieczenia podróżne. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut wprowadza kolejne ułatwienia dla podróżnych.

Aplikacja rozwija się w bardzo szybkim tempie, co jest o tyle ciekawe, że Revolut nie przeznacza niemal żadnych środków na reklamę. Nowych użytkowników pozyskują głównie za pomocą tak zwanego marketingu szeptanego. Pomimo tego mają już ponad 1,5 miliona klientów. Czy są jakieś ukryte koszty? Revolut pobiera prowizję za wpłaty i przewalutowania w weekendy oraz za wypłaty z bankomatów powyżej 200 GBP. Jest też dostępna oferta premium.

Czytaj także: Duże prace serwisowe i zmiany w aplikacji Moje ING

Zgodnie z najnowszymi danymi z apki korzysta już około 50 tysięcy Polaków. Takie dane podał Andrius Biceika, Head of Country Managers w Revolut podczas konferencji Digital Banking & Payment Summit. Podczas konferencji padło też pytanie o model biznesowy firmy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Już 50 tysięcy Polaków korzysta z Revolut.