Partner serwisu Visa dla biznesu

Propozycja pożyczki w PKO BP? To może być podstęp hakerów

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo#PKO BP
Opublikowano: 8 października 2019, 15:11 Aktualizacja: 9 października 2019, 11:02

PKO Bank Polski ostrzega przed kolejną akcją hakerów, którzy rozsyłają fałszywe maile z linkami do formularzy kredytowych. Proszą w nich o uzupełnienie formularza potrzebnego do złożenia wniosku kredytowego.

Pracownicy obchodzą systemy bezpieczeństwa, aby wykonywać swoje obowiązki

– Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Może ono posłużyć do przejęcia poufnych danych dostępu do bankowości elektronicznej – ostrzega największy polski bank.

Oszuści wzięli na celownik klientów PKO Banku Polskiego

Niestety phishing to zjawisko, które stało się niemal codziennością w dobie bankowości elektronicznej. W związku z działaniem przestępców PKO BP przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa. Zachowajmy ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku lub podanie poufnych danych. Nie odpowiadajmy na takie wiadomości i nie ujawniajmy swoich danych. Bank nigdy nie rozsyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego – zaznacza PKO.

Logując się do serwisu transakcyjnego banku najlepiej wpisywać adres ręcznie i nie korzystać z linków. Zawsze warto sprawdzić poprawność adresu strony w przeglądarce. Zwracajmy także uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa, czy nietypowe komunikaty. To może być podstęp hakerów.

– W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy, skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 (dla połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych) – wyjaśnia PKO Bank Polski.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

propozycja-pozyczki-pko-podstep-hakerow