Partner serwisu Visa dla biznesu

Przelewy Express Elixir już dostępne w serwisie transakcyjnym Inteligo

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 14 listopada 2017, 12:36 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:40

Klienci Inteligo mogą już korzystać z natychmiastowych przelewów Express Elixir obsługiwanych przez KIR. Usługa umożliwia błyskawiczne przelewy pomiędzy bankami, dzięki czemu środki dostępne są w ciągu kilku sekund na wskazanym rachunku. Od kilku tygodni klienci Inteligo mogą wysyłać szybkie przelewy przez aplikację IKO, od dziś zrobią to też przez serwis transakcyjny.

Kolejny rekordowy miesiąc dla przelewów ekspresowych

  • Klienci Inteligo mogą od dziś zlecać przelewy natychmiastowe przez serwis internetowy Inteligo
  • Przelewy Express Elixir pozwalają w ciągu kilku sekund przelać środki między rachunkami w różnych bankach niezależnie od standardowych sesji rozliczeniowych
  • Płatności natychmiastowe są uzupełnieniem oferty przelewów standardowych i na telefon BLIK

Aby zlecić przelew natychmiastowy – oba banki: nadawcy i odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir. Płatności mogą być zlecane o każdej porze dnia przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Po wykonaniu przelewu klient od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku.

Czytaj także: Koniec z gotówką i papierowymi biletami. Visa wdraża nowy projekt

Przelewy ekspresowe w Inteligo

Przelewy Express Elixir są doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach potrzeby błyskawicznego zasilenia rachunku w innym banku, szybkiej spłaty raty kredytu czy konieczności wysłania pilnej płatności np. do Urzędu Skarbowego.

Przelew zostanie zrealizowany gdy jego kwota nie przekroczy 3 tys. zł, a limit dzienny 6 tys. zł. Przelewy do Urzędów Skarbowych mają znacznie wyższe limity: 50 tys. zł dla pojedynczego przelewu i 250 tys. zł dziennego limitu. Od stycznia 2018 roku klienci Inteligo będą mogli realizować też szybkie przelewy do ZUS.

Od 24 października z oferty szybkich płatności Express Elixir korzystają już klienci PKO Banku Polskiego. Do tej pory mogli zlecać je za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, aplikacji mobilnej IKO, w oddziałach lub agencjach banku – od dziś mogą zlecić wykonanie przelewu również przez serwis telefoniczny banku. Od startu usługi klienci banku wysłali blisko 55 tys. płatności Express Elixir.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

przelewy-express-elixir-juz-dostepne-serwisie-transakcyjnym-inteligo