Partner serwisu Visa dla biznesu

Przelewy na telefon BLIK w T-Mobile Usługach Bankowych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BLIK
Opublikowano: 19 grudnia 2019, 11:27 Aktualizacja: 19 grudnia 2019, 13:37

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank udostępniły swoim klientom możliwość wykonywania przelewów na telefon BLIK. To już dziesiąty bank, który umożliwia takie rozwiązanie.

Przelewy na telefon BLIK w T-Mobile Usługach Bankowych

Na początku tygodnia przelewy na telefon BLIK pojawiły się także w Banku Pekao. W sumie mogą z nich korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Credit Agricole, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska.

T-Mobile Usługi Bankowe udostępniają przelew na telefon BLIK

Przelewy na telefon BLIK stają się coraz popularniejszym sposobem na przekazywanie pieniędzy. Atutem takiego sposobu rozliczania się pomiędzy użytkownikami BLIKA jest przede wszystkim to, że nie muszą znać numeru konta odbiorcy przelewu, a pieniądze docierają do odbiorcy natychmiast, nawet jeśli korzysta z usług innego banku.

T-Mobile Usługi Bankowe dołączyły do systemu w październiku 2016 roku i stopniowo udostępniają kolejne funkcje BLIKA. Od teraz klienci aplikacji będą mogli korzystać z przelewów na telefon BLIK. Użytkownicy zobaczą w swojej aplikacji mobilnej, komu mogą w ten sposób przesłać pieniądze. Dzięki temu nie będą musieli pytać danej osoby o to, czy korzysta z przelewu na telefon.

– Liczymy, że ta usługa stanie się jeszcze bardziej popularna wśród użytkowników aplikacji bankowych. Analizując wyniki transakcyjne po trzech kwartałach 2019 roku możemy potwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze. Do września tego roku klienci zrealizowali blisko 11 milionów takich transakcji. Nie mamy więc wątpliwości, że także klienci T-Mobile Usługi Bankowe docenią wygodę i szybkość przelewów na numer telefonu BLIK – mówi Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

przelewy-na-telefon-blik-w-t-mobile-uslugach-bankowych