Partner serwisu Visa dla biznesu

Przychody Huawei w 2019 roku przekroczyły 122 mld dolarów

Fintek
Fintek
#5G#Smartfony
Opublikowano: 31 grudnia 2019, 13:08 Aktualizacja: 31 grudnia 2019, 13:09

Chiński Huawei – jedna z największych firm technologicznych na świecie i lider na rynku produkcji smartfonów, w 2019 roku osiągnął 122 mld dolarów przychodów –  podał Eric Xu, prezes Huawei, w wiadomości noworocznej przesłanej do pracowników.

Huawei pozazdrościł Apple. Chiński gigant będzie wydawał karty płatnicze

W 2019 roku Huawei osiągnął 122 mld dolarów przychodów – to o 18% więcej niż rok wcześniej, i to pomimo ograniczeń wynikających z działań Amerykanów przeciwko chińskiej firmie. W 2019 roku Huawei sprzedał 240 mln smartfonów – o 34 mln więcej niż w 2018 roku. Taki wynik plasuje Chińczyków na drugim miejscu na świecie pod względem sprzedaży smartfonów – tuż za Samsungiem, a przed Apple. Jednakże w kwietniu, czyli jeszcze przed ograniczenie dostępu do usług Google, Huawei był na dobrej drodze by stać się nr 1.

Przetrwanie to priorytet

Huawei nie ukrywa, że konflikt z Amerykanami ma duży wpływ na biznes. Rok 2020 zapowiada się na znacznie trudniejszy niż poprzedni – przetrwanie i dobry rozwój to priorytet dla producenta elektroniki z Państwa Środka. Na tym polu Huawei odnosi jednak pewne sukcesy – niedawno firmie udało się obronić kontrakt na rozwój 5G w Indiach, czyli państwie, w którym mieszka 1,4 mld ludzi.

Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków – kraj, który często określany jest mianem „żyjącego we wszystkich epokach jednocześnie” jest na ścieżce dynamicznego rozwoju. Władze Indii wiążą duże nadzieje z rozwojem sieci 5G, która ma pomóc nie tylko w rozwiązaniu bieżących problemów społecznych, ale przede wszystkim – uczynić Indie jedną z trzech największych gospodarek na świecie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

przychody-huawei-w-2019-roku-przekroczyly-122-mld-dolarow