Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU GO – innowacyjne narzędzie telematyczne dla kierowców

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 10 stycznia 2018, 12:08 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:07

Już wkrótce PZU jako pierwszy ubezpieczyciel w Europie przedstawi swoim klientom PZU GO – innowacyjne rozwiązanie telematyczne, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa kierowców.

PZU GO - innowacyjne narzędzie poprawiające bezpieczeństwo kierowców

Aplikacja mobilna połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon pozwoli na automatyczne wezwanie pomocy w razie kolizji lub wypadku.

Czytaj także: Jak nowe technologie zmieniają branżę ubezpieczeń?

PZU GO wykorzysta rozwiązania telematyczne

PZU GO to aplikacja telematyczna na smartfona połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon przyklejanym na szybie samochodu. Zestaw czujników pozwoli na wykrycie sytuacji awaryjnej i wysłanie sygnału do centrum alarmowego PZU, które skontaktuje się z kierowcą w celu zapewnienia niezbędnego wsparcia.

W przypadku braku możliwości kontaktu, na miejsce wypadku wysłane zostaną służby ratunkowe. Dodatkowo, w ramach programów partnerskich, PZU GO zapewni pakiet benefitów dla kierowców z polisą PZU, a w przyszłości również tańsze polisy komunikacyjne dla najlepszych z nich. Beacon jest samowystarczalny i działa przez trzy lata.

Czytaj także: Telematyka przyszłością rynku ubezpieczeń OC

To kolejny przykład na rozwój branży InsurTech w Polsce. Branża ubezpieczeniowa wprowadza nowoczesne rozwiązania, a sprzedażą polis zajmują się także firmy z innych sektorów gospodarki. Jako przykład można tutaj podać operatora telekomunikacyjnego Play, który kilka tygodni temu uruchomił usługę Play Ubezpieczenia – mobilną platformę do sprzedaży polis. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową.

[PZU/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-innowacyjne-narzedzie-telematyczne-poprawiajace-bezpieczenstwo-kierowcow