Do udziału w IV edycji programu MIT Enterprise Forum CEE zaproszonych zostanie około 20 startupów. Ich twórcy będą mogli uzyskać wsparcie polskich i światowych ekspertów oraz pokazać swoje możliwości podczas przypadającego na styczeń 2021 r. wydarzenia o nazwie DemoDay. Najlepsi z najlepszych wyjadą na Bootcamp do Bostonu, gdzie zaprezentują się przed amerykańskimi inwestorami i potencjalnymi klientami.

PZU zaprasza startupy do MIT Enterprise Forum CEE

Akcelerator MIT Enterprise Forum CEE to szansa na dynamiczny rozwój dla startupów technologicznych pochodzących z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Akcelerator działa pod patronatem Massachussets Institute of Technology (MIT).

Jednym z partnerów programu jest PZU. Firma zaprasza do udziału w programie zarówno podmioty z produktami gotowymi do wdrożenia, jak i firmy, których produkty znajdują się na wcześniejszym etapie rozwoju, na przykład MVP. Aplikacje do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE można składać do 5 lipca za pośrednictwem strony www.mitefcee.org.

W ramach poprzedniej edycji programu MIT Enterprise Forum CEE PZU nawiązało współpracę z trzema startupami. Są to:

  • AIQA Technologies – startup oferujący rozwiązanie w obszarze automatyzacji testów IT przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji,
  • Web Totem – firma specjalizująca się w zakresie usług związanych z cyberbezpieczeństwem oraz raportów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla firm,
  • Viva Drive – platforma telematyczna dla flot z modułem rekomendacji pod kątem flot elektrycznych.

PZU przypomina także o innych projektach rozwijanych z pomocą polskich startupów. Chodzi między innymi o PZU GO – telematyczne urządzenie wspierające kierowców podczas prowadzenia samochodu. Innym przykładem jest Opaska Życia, czyli opaska monitorująca parametry życiowe, która w razie zagrożenia życia pacjentów alarmuje personel medyczny. Tysiąc opasek życia zostało przekazane do polskich szpitali na potrzeby walki z koronawirusem. Można także wymienić platformę pożyczkową Cash, umożliwiającą dostęp do szybkich pożyczek pracowniczych.