Polska jest pierwszym rynkiem, na którym debiutuje challenger bank od Raiffeisena. Aplikacja jest już dostępna dla użytkowników systemów iOS. Kolejny krok to udostępnienie jej także na Androidzie.

Raiffeisen Digital Bank dostępny dla posiadaczy iPhone’ów

Co oferuje Raiffeisen Digital Bank? Na początek klienci mogą skorzystać z kredytu gotówkowego nawet do 100 tys. PLN. Cały proces odbywa się online, a okres spłaty może wynieść nawet 60 miesięcy. W kolejnych tygodniach oferta challenger banku będzie zapewne poszerzana o nowe usługi. Niewykluczone, że z aplikacji będą mogli skorzystać także klienci z segmentu MŚP.

Za rozwój projektu nad Wisłą odpowiada Kamil Niewiatowski, jako country manager na Polskę. Raiffeisen Digital Bank nawiązał także współpracę z fintechem Blue Media, który obsłuży ekspresowe wypłaty dla klientów. Będą oni mogli otrzymać przyznane środki na swoje konto jeszcze tego samego dnia.

Konkurencja na rynku challenger banków staje się coraz większa. Kilka tygodni temu zadebiutował w Polsce Aion Bank, który ma już 10 tys. klientów i zebrał ponad 500 mln PLN w depozytach.

Od paru miesięcy nad Wisłą działa także Revolut Bank, który oferuje między innymi limit kredytowy do 100 tys. złotych.