Partner serwisu Visa dla biznesu

Raport o cyfryzacji kraju. Czym może pochwalić się Ministerstwo Cyfryzacji?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 17 stycznia 2018, 10:55 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 18:56

Przez ostatnie dwa lata Ministerstwo Cyfryzacji zrobiło naprawdę wiele, aby ułatwić życie obywatelom. Wskrzeszenie Profilu Zaufanego i integracja z bankowością mobilną, krajowy węzeł e-tożsamości, mDokumenty, rejestracja dziecka online, zgłoszenie zgubienia bądź kradzieży prawa jazdy przez Internet – to tylko niektóre projekty realizowane przez resort, którym do niedawna kierowała Anna Streżyńska.

Raport cyfryzacji kraju. Ministerstwo Cyfryzacji prezentuje.

Na razie nie wiadomo kto zastąpi byłą minister. Obecnie pieczę nad MinCyf sprawuje sam Mateusz Morawiecki. Nazwisko nowego ministra cyfryzacji mamy poznać w najbliższych dniach. Niewykluczone, że sporo obowiązków resortu cyfryzacji przejmie nowe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, na którego czele stanęła Jadwiga Emilewicz. Więcej o roszadach w rządzie i zamieszaniu związanym z Ministerstwem Cyfryzacji można przeczytać tutaj – Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązane? Okazuje się, że nie [Aktualizacja].

Czytaj także: Sprawdź swojego kontrahenta. Nowy rejestr Ministerstwa Finansów

Raport o cyfryzacji kraju

Pomimo tych zawirowań MinCyf nie przestaje pracować. Kilka dni temu na stronie resortu pojawił się raport o cyfryzacji kraju. Koordynacja zarządzania cyfryzacją, infrastruktura, oprogramowanie, systemy i rejestry, kompetencje w IT, e-usługi, projekty, cyberbezpieczeństwo i sprawy międzynarodowe – te 9 aspektów cyfryzacji opisuje raport Ministerstwa. Ma to być raport cykliczny.

– Dla każdego przedstawiliśmy kluczowe fakty, wypływające z nich wnioski oraz działania prowadzone i planowane pod kierownictwem Ministra Cyfryzacji. – czytamy na stronie resortu cyfryzacji.

W sumie na realizację 43 projektów wydano 2,7 miliarda złotych. Dodatkowo na 20 projektów, które dostały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wyłożono 1,6 miliarda złotych. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie, z tych 20 projektów otrzymano korzyść ekonomiczną w wysokości 16 miliardów złotych.

Czytaj także: Centralny Ośrodek Informatyki – za kulisami budowy cyfrowego państwa

Raport został przygotowany w bardzo przystępnej i luźnej formie.  Pełny dokument do pobrania po kliknięciu w poniższe zdjęcie.

Ministerstwo Cyfryzacji - raport o cyfryzacji kraju


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

raport-o-cyfryzacji-kraju-czym-chwali-sie-ministerstwo-cyfryzacji