Na razie nie wiadomo kto zastąpi byłą minister. Obecnie pieczę nad MinCyf sprawuje sam Mateusz Morawiecki. Nazwisko nowego ministra cyfryzacji mamy poznać w najbliższych dniach. Niewykluczone, że sporo obowiązków resortu cyfryzacji przejmie nowe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, na którego czele stanęła Jadwiga Emilewicz. Więcej o roszadach w rządzie i zamieszaniu związanym z Ministerstwem Cyfryzacji można przeczytać tutaj – Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązane? Okazuje się, że nie .

Czytaj także: Sprawdź swojego kontrahenta. Nowy rejestr Ministerstwa Finansów

Raport o cyfryzacji kraju

Pomimo tych zawirowań MinCyf nie przestaje pracować. Kilka dni temu na stronie resortu pojawił się raport o cyfryzacji kraju. Koordynacja zarządzania cyfryzacją, infrastruktura, oprogramowanie, systemy i rejestry, kompetencje w IT, e-usługi, projekty, cyberbezpieczeństwo i sprawy międzynarodowe – te 9 aspektów cyfryzacji opisuje raport Ministerstwa. Ma to być raport cykliczny.

– Dla każdego przedstawiliśmy kluczowe fakty, wypływające z nich wnioski oraz działania prowadzone i planowane pod kierownictwem Ministra Cyfryzacji. – czytamy na stronie resortu cyfryzacji.

W sumie na realizację 43 projektów wydano 2,7 miliarda złotych. Dodatkowo na 20 projektów, które dostały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wyłożono 1,6 miliarda złotych. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie, z tych 20 projektów otrzymano korzyść ekonomiczną w wysokości 16 miliardów złotych.

Czytaj także: Centralny Ośrodek Informatyki – za kulisami budowy cyfrowego państwa

Raport został przygotowany w bardzo przystępnej i luźnej formie.  Pełny dokument do pobrania po kliknięciu w poniższe zdjęcie.

Ministerstwo Cyfryzacji - raport o cyfryzacji kraju