Partner serwisu Visa dla biznesu

Redakcja Fintek.pl życzy Wesołych Świąt!

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 23 grudnia 2016, 16:02 Aktualizacja: 7 lutego 2020, 13:23

Za oknem coraz niższe temperatury, a na ulicach przemyka coraz więcej osób dzierżących choinkę pod pachą. Niemal każdego dnia ludzie na ulicach pędzą nie zważając na otaczający ich świat. Nadchodzi jednak ten najpiękniejszy okres w roku, kiedy to wszyscy śpieszą się jakoś inaczej – świątecznie.

W imieniu całego zespołu Fintek.pl składamy najserdeczniejsze życzenia – pełnych radości, spokoju oraz rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Pomyślności i wiele radości w nadchodzącym Nowym Roku.

Życzymy aby rok 2017 przyniósł wiele sukcesów na polu zawodowym jak i rodzinnym.

Minione 12 miesięcy obfitowało w przełomowe wydarzenia w sektorze płatności. Prawdziwy boom FinTechowy zaowocował rozwojem płatności HCE w Polsce oraz pojawieniem się na naszym rynku Android Pay.

Banki stają się coraz bardziej FinTechowe, a startupy nie zwalniają nogi z gazu. To wszystko napawa nas jeszcze większym optymizmem przed zbliżającym się 2017 rokiem. Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieje na kolejny rok – obfitujący w owocną współpracę.

Życzenia razem z Google Doodle

Na koniec jeszcze raz przypominamy dzisiejszego Doodle’a – czyli ulicznych kolędników, w których przemieniło się tradycyjne logo Google.

Zima przynosi ze sobą wiele tradycji – jazdę na sankach, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, ale mało która tradycja jest tak stara, jak kolędowanie. Pierwsze wzmianki o kolędach można spotkać nawet tysiąc lat temu!

Na początku różniły się znacznie w zależności od regionu. Śpiewane były głównie przez wędrownych trubadurów, którzy podróżowali pomiędzy miastami.

Dopiero na początku XIX wieku kolędowanie zaczęło przypominać to znane nam z dzisiejszych czasów. Na początku praktyki te były popularne w Anglii i zachodniej Europie.

Miasta zaczęły zapraszać orkiestry, grające świąteczne melodie. Przechodnie mijali muzykantów na ulicy i nucili pod nosem kolędy…

Poniżej prezentujemy jeszcze kilka innych pomysłów Google z poprzednich lat.

 

Źródło:
google.com. Świąteczny Doodle z 2003 roku.

 

Źródło:
google.com. A tutaj z roku 2007…

 

Źródło:
google.com. I wreszcie rok 2011.

I na koniec coś dla wszystkich fanów Star Treka – mianowicie kapitan Kirk i komandor podporucznik Spock w wersji nieco mniej oficjalnej…

/redakcja Fintek.pl

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

redakcja-fintek-pl-zyczy-wesolych-swiat