Paweł Filipek

Prawnik w kancelarii Graś i Wspólnicy. Specjalista w obszarze prawa umów, prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego technologii cyfrowych. Doradza podmiotom z branży gier komputerowych w zakresie przygotowania umów, opinii prawnych oraz udziału w negocjacjach biznesowych. Doradza również podmiotom realizującym projekty w obszarze technologii blockchain, opartych chociażby na emisji tokenów kryptograficznych o charakterze zarówno użytecznościowym jak i inwestycyjnym.

Artykuły autora:

Tokeny inwestycyjne a rozporządzenie MiCA
20 stycznia 2023, 15:27

Wskazana regulacja ma na celu ujednolicenie ram prawnych dla funkcjonowania rynku kryptowalut na terytorium Unii Europejskiej.

Ochrona prawna klientów giełd kryptowalutowych
25 listopada 2022, 10:53

Na rynku krypto zapanowało zamieszanie w związku z upadkiem giełdy kryptowalutowej FTX. W jaki sposób prawo chroni osoby korzystające z usług takich podmiotów?

Czy wynagrodzenie za pracę może być wypłacane w kryptowalutach?
10 października 2022, 12:08

Pomimo, że na świecie takie rozwiązania zyskują na popularności i są coraz częściej stosowane, to w Polsce temat ten wciąż budzi jednak kontrowersje.

Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?
31 maja 2022, 09:56

W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.

Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut
26 listopada 2021, 12:10

31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty