– Chcemy zaoferować zupełnie nowe doświadczenie płatnicze wszystkim uczestnikom nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Visa dołożyła wszelkich starań, żeby umożliwić korzystanie z najnowszych sposobów płatności na wszystkich obiektach olimpijskich, oferując pełen komfort wszystkim obecnym na miejscu – powiedział Iain Jamieson, dyrektor Visa w Korei.

Czytaj także: Pojawił się nowy Ransomware „Ordinypt”

Urządzenia ubieralne to przyszłość płatności?

Przy produkcji tych nowych przedpłaconych ubieralnych urządzeń płatniczych, Visa współpracowała z Lotte Card, finansowym ramieniem czołowej południowokoreańskiej sieci domów towarowych – Lotte. Sprzedaż tych urządzeń w Korei Płd. rozpoczyna się 9 listopada br.

O nowych produktach:

  • Pamiątkowe przypinki olimpijskie: zgodnie z długoletnią tradycją zbierania pamiątkowych pinów olimpijskich, Visa wprowadza na rynek cztery niepowtarzalne przypinki z oryginalnym wzornictwem PyeongChang 2018 i funkcją płatniczą, z której kibice i zawodnicy będą mogli skorzystać od razu na miejscu. Przypinka kosztuje 5 tys. koreańskich wonów (ok. 16 zł), a kwota zasilenia to – do wyboru – 30 tys. wonów (ok. 100 zł) lub 50 tys. wonów (ok. 160 zł).
  • Rękawiczki z funkcją płatniczą: średnia temperatura w Pjonczangu wynosi –4,8°C1, a więc bez rękawiczek się nie obejdzie! Dzięki nim kibice będą mogli dokonywać bezpiecznych płatności bez wystawiania dłoni na zimno. Rękawiczki wyposażone są w mikroprocesor z podwójnym interfejsem i antenę zbliżeniową, co umożliwia dokonywanie płatności za ich pomocą na wszystkich obiektach olimpijskich, jak również w wyposażonych w kompatybilne czytniki terminalach na całym świecie. Rękawiczki będzie można zasilić kwotą w wysokości (do wyboru) 30 lub 50 tys. wonów.
  • Naklejka: tę cienką i elastyczną naklejkę, wyposażoną w mikroprocesor NFC z podwójnym interfejsem oraz antenę, można przykleić niemal do wszystkiego. Pozwala ona na dokonanie bezproblemowej płatności w dowolnym momencie. Naklejka jest dostępna dla różnych kwot przedpłaconych: 30 tys., 50 tys., 100 tys. lub 200 tys. wonów. Cała kolekcja zawiera osiem wzorów, w tym z białym tygrysem Soohorang (oficjalną maskotką PyeongChang 2018) i flagą południowokoreańską.

– Dla mnie jako uczestniczki Zimowych Igrzysk Olimpijskich ważna jest współpraca z taką marką jak Visa, która nie tylko wspiera różnorodną grupę sportowców, ale dba również o ulepszenie doświadczeń kibiców obecnych na Igrzyskach – powiedziała Mikaela Shiffrin, reprezentantka Stanów Zjednoczonych, złota medalistka olimpijska i członkini Team Visa.

– Przypinki olimpijskie to zawsze bardzo pożądane trofea kolekcjonerskie, a te zaprezentowane przez Visa podnoszą poprzeczkę w tej dziedzinie – dodała Mikaela Shiffrin.

Czytaj także: Co słychać w Ministerstwie Cyfryzacji? Oto najważniejsze projekty

Naklejki i przypinki płatnicze od Visy

Platnicze urzadzenie ubieralne Visa_przypinka

Naklejki i przypinki można nabyć od 9 listopada br. w centrach obsługi klienta Lotte Card w Korei Płd. oraz przez stronę internetową Lotte Card. W trakcie Igrzysk wszystkie trzy rodzaje gadżetów dostępne będą w automatach Visa umieszczonych w widocznym miejscu w supermarketach Olimpijskich.

– Wychowałam się w Korei Południowej i jestem dumna z tego, że mój kraj został gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich i że przy tej okazji możemy przedstawić reszcie świata innowacyjne rozwiązania płatnicze Visa. Te rękawiczki umożliwiają płacenie bez wysiłku nawet gdy jest zimno! – powiedziała koreańska łyżwiarka szybka i członkini Team Visa, Park Seung-hi.

Poza wdrożeniem urządzeń ubieralnych z funkcją płatności, jako wyłączny partner Igrzysk Olimpijskich w dziedzinie technologii płatniczych, Visa będzie obsługiwać i zarządzać całą infrastrukturą i siecią płatniczą na wszystkich obiektach olimpijskich – w tym ponad tysiącem terminali akceptujących płatności zbliżeniowe z użyciem smartfonów i urządzeń ubieralnych.

W okresie coraz szybszego przechodzenia branży płatniczej od kart plastikowych do rozwiązań cyfrowych, nowe technologie Visa i jej partnerów umożliwiają konsumentom dokonywanie płatności w sposób prosty i bezpieczny. Podobne rozwiązanie Visa uruchomiła podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wtedy do płatności wykorzystywano pierścienie. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym tekście – NFC Rings dostępne dla każdego.