Początkowo wydawało się, że pomysł BeamUp ma szanse powodzenia – samo rozwiązanie było ciekawe. Przypomnijmy, że chodziło o wygodne dzielenie wydatków i organizowanie zbiórek wśród rodziny lub znajomych. Aplikacja pojawiła się nawet w popularnym serialu „Blok Ekipa”.

BeamUp kończy działalność. Co poszło nie tak?

BeamUp kończy działalność

– 30.06.2018 r. (godz. 23:59) przestaniemy świadczyć Usługę BeamUp i Usługę BeamUp Payments. Do tego momentu możesz korzystać z obu Usług zgodnie z ich Regulaminami. Po 30.06.2018 r. możesz zlecić wypłatę Twoich środków poprzez złożenie formularza zlecenia wypłaty – szczegóły w Twoim mailu. Zakupione oferty możesz zrealizować zgodnie z regulaminem partnera do końca okresu ich ważności! Jeżeli kody są ważne dłużej niż do 30.06.2018 r., pamiętaj żeby zapewnić sobie do nich dostęp – aplikacja BeamUp po tym dniu nie będzie dostępna – czytamy na stronie BeamUp.

Aplikacja została zaprezentowana w listopadzie zeszłego roku, a na czele firmy stał Paweł Trocki, wcześniej związany z takimi markami jak BGŻ BNP Paribas, PwC, czy Euronet. Już na początku swojej działalności BeamUp nawiązało współpracę z Showmaxem, Eleven Sports, czy Eventimem. Lista partnerów miała się stopniowo powiększać…

Co poszło nie tak? Poniżej prezentujemy komentarz prezesa BeamUp, Pawła Trockiego.

W dniu 30.04.2018 BeamUp Payments S.A. oraz Dotpay Sp. z o.o. podjęły decyzję o zakończeniu świadczenia Usługi BeamUp oraz Usługi BeamUp Payments. Od dnia 30.04.2018 roku nie będą zawierane nowe Umowy BeamUp i BeamUp Payments, a dotychczas zawarte zostały wypowiedziane z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowy ulegną rozwiązaniu w dniu 30.06.2018 roku.

W ciągu niespełna trzech miesięcy aktywnej działalności BeamUp pozyskał prawie 50 tys użytkowników, którzy wykonali blisko 170 tys transakcji, w tym ponad 5 tys zakupów dostępnych na platformie produktów. Pomimo szybkiej ekspansji, została podjęta decyzja o zakończeniu działalności i wykorzystaniu zbudowanego systemu IT w innych celach

Paweł Trocki, prezes BeamUp