Partner serwisu Visa dla biznesu

Rekordowe płatności kartami podczas 25. Finału WOŚP

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 17 stycznia 2017, 12:50 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 21:52

W czasie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano kwotę 62 418 767 zł. Firma First Data™ Polcard® przeprocesowała rekordową liczbę i kwotę transakcji kartą – darczyńcy wpłacili kartą przez internet 500 tys. zł, a przez telefon 29,5 tys. zł. Wpłaty zrealizowane przez PayU wyniosły z kolei ponad 14 mln zł. Już wiadomo, że pod względem wpłat dokonywanych przez Internet 25. edycja największego polskiego projektu charytatywnego jest rekordowa

wośp mastercard

Nie da się ukryć, że zbieranie pieniędzy jedynie do puszek jest już nieco przestarzałe. Jurek Owsiak i jego Fundacja poszli z duchem czasu i udostępnili możliwość przekazywania datków również za pomocą płatności zbliżeniowych i internetowych.

                                             Walka z cross i mis-sellingiem. FinTech wystarczy, że będzie uczciwy

Rekordowy Polcard

Cieszymy się, że Polacy tak chętnie realizują płatności kartami płatniczymi przez Internet, przez co po raz kolejny możemy poszczycić się rekordowym wynikiem. First Data wsparła Orkiestrę zarówno technologicznie – przez szybkie i bezpieczne procesowanie wpłat kartami, jak i bezpośrednio – przez naszych pracowników, którzy dyżurowali w studiu TVN w dniu Wielkiego Finału. Bez ICH zaangażowania jubileuszowy finał nie byłby tak owocnymówi Damian Zapłata, prezes zarządu First Data w Polsce, właściciela marki Polcard.

First Data Polcard zagrała z WOŚP już po raz 22 pokrywając jak co roku wszystkie opłaty transakcyjne. Wpłaty kartą można dokonać na stronie WOŚP w zakładce Wspieraj – Wpłać kartą. Wpłaty przez telefon w telewizyjnym studio przyjmowali pracownicy-wolontariusze First Data Polcard.

– Karty płatnicze stały się prawdziwym przyjacielem Orkiestry. Rekordowe wpłaty na 25-lecie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszą nas podwójnie. Wielkie podziękowania dla wszystkich! mówi Jurek Owsiak, Prezes Fundacji WOŚP.

Pracownicy-wolontariusze First Data weryfikowali również zgłoszenia najhojniejszych uczestników licytacji złotych serduszek lub złotych kart telefonicznych, którzy zaoferowali kwoty powyżej 10 000 zł.

Wysokość wpłat kartą podczas 25. Finału WOŚP:

  • Przez telefon: 29 501,54 zł
  • Przez internet: 500 000 zł
  • Razem: 529 501,54 zł

Rok temu, podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ofiarodawcy wpłacili kartą przez telefon ponad 36 tys. zł, a przez internet ponad 470 tys. zł.

Rok 2017 okazał się rekordowy jeżeli chodzi o internetowe wpłaty na WOŚP
Podczas 25. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W przeciągu ostatnich 3 lat wpłaty kartą na WOŚP znacznie wzrosły.
                                                           Polskie technologie IT dla FinTech w Japonii

PayU też rekordowe

Poprzez aplikacje, strony i aukcje internetowe obsługiwane przez PayU: wosp.org.pl; aukcje tworzone z Allegro; wirtualna puszka Allegro; Facebook; Wirtualne Serce Wspieram.to; Siepomaga; Pomagam.Interia.pl i po raz pierwszy – finałowa aplikacja mobilna zebrano 14 073 886,83 zł. Kwota ta jeszcze wzrośnie, bo np. aukcje potrwają do połowy lutego.

To już teraz o 5 mln zł więcej, w porównaniu z wynikiem ubiegłorocznego finału. Tegoroczne wpłaty przez Internet, wedle zadeklarowanych kwot z ogółu zbiórki, stanowią ponad 22% (1/5) całej sumy zebranej podczas 25. finału WOŚP.

– Zbiórki internetowe tworzone przez wieloletnich partnerów Orkiestry to wspaniałe inicjatywy, które jednoczą społeczność internautów, dzięki czemu WOŚP ma coraz większy zasięg, a my z dumą je wszystkie wspieramy. W tym roku udostępniliśmy możliwość wspierania Orkiestry również na urządzeniach mobilnych i jak na pierwszy raz był to duży sukces  – użytkownicy, którzy wybrali tę formę pomocy przekazali przez system PayU dla WOŚP ponad 139 tys. złotych – mówi Bartosz Berestecki, Członek Zarządu PayU S.A.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rekordowe-platnosci-kartami-25-finalu-wosp