– Tegoroczny Infoshare to rekord pod względem liczby uczestników i duży sukces, jeśli patrzymy na to wydarzenie z perspektywy onlineowych konferencji. Potwierdza to ogromne zaangażowanie zaproszonych prelegentów, firm z wirtualnego Expo i samych uczestników, który aktywnie uczestniczyli w wystąpieniach i sesjach Q&A. To także rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do Startup Contest. Z całego świata napłynęło ich blisko 700 – podsumowuje Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Infoshare 2020 Online – podsumowanie wydarzenia

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem łączący nowe technologie z biznesem. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników: startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. W 2020 roku ze względu na pandemię COVID-19, konferencja odbyła się w formacie online i była transmitowana na cały świat z Gdańska.

W trakcie Infoshare odbył się także konkurs Startup Contest, o zwycięstwo w którym ubiegało się blisko 700 startupów z całego świata. Zwycięzcą okazała się brytyjska spółka iLoF – Intelligent Lab on Fiber, wygrywając 20 tys. euro. Drugie miejsce zajęła polska firma Medicsen, a trzecie ProovStation z Francji. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.

W finale Infoshare Startup Contest walczyło aż 7 startupów – eggXYt, GlucoActive, iLoF – Intelligent Lab on Fiber, Medicsen, Phantasma Labs, ProovStation oraz Quantoz. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z inwestorów oraz ekspertów biznesowych. Podczas konkursu pomysły oceniane były pod kątem potencjału biznesowego i poziomu innowacyjności. Oceniany był także zespół.

Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Gdańska. Nowością Startup Contest w tym roku były ćwierćfinały online, transmitowane z Olivia Business Centre, do których zakwalifikowało się 100 najlepszych projektów.

– Infoshare Startup Contest pobił kolejny rekord. W tym roku do konkursu napłynęło aż 677 zgłoszeń z 50 krajów z całego świata. Wśród nich najwięcej było projektów z Polski (237), Wielkiej Brytanii (49), Estonii (45), Niemiec (44) i Izraela (27). TOP 3 branż tegorocznej edycji to Health/Medtech&Wellbeing, projekty związane z rozwojem AI, a także sektor E-commerce i online marketplaces- mówi Grzegorz Borowski.