Twisto to fintech oferujący płatności odroczone „kup teraz, zapłać później” w aplikacji. Po zarejestrowaniu klient otrzymuje dostęp do aplikacji i bezpłatny limit, który pozwala na darmowe przesunięcie płatności w każdym sklepie – internetowym i stacjonarnym – nawet o 45 dni. Po tym czasie możliwe jest uregulowanie należność wobec Twisto bez żadnych kosztów albo przesunięcie rachunku lub jego części na następny miesiąc. Ta druga opcja jest coraz bardziej popularna wśród klientów Twisto. W sierpniu z możliwości przesunięcia płatnosći na później niz 45 dni skorzystało rekordowe 45 proc. posiadaczy konta Twisto. Średnia wartość przesuniętego rachunk wyniosła około 700 zł.

– Aplikacja Twisto jest dostępna w Polsce od 10 miesięcy. W tym czasie klienci poznali nasz produkt i jego funkcjonalności. Twisto stało się dla nich narzędziem do wygodnego zarządzanie wydatkami i domowym budżetem. Obserwujemy systematyczny wzrost nie tylko liczby transakcji wykonanych z Twisto, ale też liczby osób, które przesuwają część rachunku na kolejny miesiąc. Ponad 70 proc. użytkowników, którzy przesunęli płatność, skorzystało z tej funkcji więcej niż raz – mówi Renata Salata, Chief Commercial Officer w Twisto.

– Cieszy nas także bardzo dobra spłacalność odroczonych płatności i niski, plasujacy się znacznie poniżej średniej rynkowej, współczynnik NPL (współczynnik kredytów zagrożonych). To pokazuje, że nasz model scoringowy sprawdza się, a wysocość limitów jest dobrze dobrana do możliwości naszych klientów, wśród których dominują kobiety po 30 roku życia. To najbardziej aktywny klient, który chętnie sięga po przesunięcie płatności i reguluje swoje zobowiązania na czas – dodaje Renata Salata.

Ponad 2 miliony transakcji

Od początku 2020 r. Polacy dokonali za pośrednictwem Twisto ponad 2 milionów transakcji. Średnia wartość pojedynczego zakupu z Twisto to 70 zł.

– Wraz ze wzrostem popularności zakupów w sieci, wzrosłą popularność płatności odroczonych. Twisto jako jedyna firma na rynku oferuje płatności odroczone nie tylko jako metodę płatności w sklepach internetowych, ale także w aplikacji. Z punktu widzenia klienta oznacza to możliwość przesunięcia płatnosci za zakup w dowolnym sklepie, w kilka sekund i na dowolny okres, wystarczy że wyjmie telefon z kieszeni – mówi Renata Salata.

Od niedawna część klientów Twisto ma także możliwosć dzielenia i spłaty wydatków w ratach przez aplikację. Dotyczy to każdej płatności o wartosci co najmniej 200 zł. Użytkownik aplikacji może zdecydować o rozłożeniu transakcji na raty już po jej dokonaniu – do końca miesiąca, w którym zrobił zakupy. Proces płatności ratalnych odbywa się w całości w aplikacji i jest niezwykle łatwy i szybki – klient wybiera po prostu, na ile rat chce rozłożyć płatność (maksymalnie 12 rat) i sprawdza koszt.  

Wyższy poziom odroczonych płatności

Twisto to aplikacja do codziennych płatności, która umożliwia korzystanie z bezpłatnego limitu kredytowego do 45 dni oraz odroczenie płatności na kolejny okres rozliczeniowy lub jej rozłożenie na raty w kilka sekund. Dzięki połączeniu z wirtualną i fizyczną kartą Mastercard, w odróżnieniu od tradycyjnych płatności „kup teraz, zapłać później”, Twisto pozwala przesunąć termin zapłaty za każdy zakup, zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych. Korzystanie z karty wirtualnej w sklepach internetowych jest zupełnie darmowe. Dodatkowo Twisto oferuje swoim użytkownikom cashback do 10 proc. w ponad 850 sklepach internetowych, a także bezdotykowe płatności Google Pay, a wkrótce Apple Pay,

Aby zacząć korzystać z Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Rejestracja trwa kilka minut. Po otrzymaniu miesięcznego limitu, który zwykle przyznawany jest w ciągu kilkunastu minut, można ruszać na zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz oceny jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych.

/Fintek.pl