Revo Technologies jest obecnie jednym najprężniej rozwijających się lendtechów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Europy Wschodniej. Firma oferuje obecnie szeroki zakres cyfrowych usług finansowania sprzedaży dla ponad 7 tys. sklepów operujących w obszarze tradycyjnym oraz e-commerce. Implementacja wtyczki Revo pomaga Partnerom w zwiększaniu wolumenu sprzedaży. Średnia wartość zakupu z usługą Revo zwiększa się nawet o 2,2x w stosunku do standardowej wartości koszyka. Powracalność kupujących wzrasta w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie, a wskaźnik zwrotów towarów w kanale online zmniejsza się o 35 proc.

Plany rozwoju Revo w regionie CEE

Na dzień dzisiejszy spółka działa w Polsce, Rosji oraz Rumunii. Są to rynki z ponad 200 milionami potencjalnych klientów Revo Technologies. Irene Shvakman, Co-Founder Revo Technologies podkreśla zalety wynikające z obecności na kilku rynkach.

– Działanie na wielu rynkach jednocześnie pozwala nam zbierać znacznie większy zakres danych konsumentów, co znacząco przyczynia się do poprawiania jakości oferowanych przez nas usług. Nasza obecna skala działalności pozwala na pozyskiwanie nowego kapitału oraz inwestowanie w partnerstwa z wiodącymi sieciami handlowymi – komentuje Irene Shvakmann, co-Founder Revo Technologies (zdjęcie główne).

HUBem operacyjnym dedykowanym całemu regionowi Europy Środkowo-Wschodniej ma być warszawska siedziba firmy. Oprócz ekspansji rynkowej, plany rozwoju biznesowego Revo Technologies na rok 2021 zakładają wprowadzenie nowych usprawnień technologicznych. Najważniejsze z nich to m.in. możliwość realizacji bezpośrednich wypłat na konto z limitu Revo, udostępnienie aplikacji mobilnej dla klientów oraz aplikacji dla partnerów.

– Podejmujemy obecnie konkretne kroki w celu inwestowania w regionie CEE. W najbliższym czasie planujemy wdrożyć szereg usług i usprawnień (w tym nasze nowe aplikacje mobilne dla sklepów i kupujących, które pojawią się na rynku już w I kwartale 2021) – komentuje Irene Shvakman, Co-Founder Revo Technologies.

Spółka do tej pory pozyskała 50 milionów dolarów od czołowych inwestorów branży fintech. Revo Technologies nieprzerwanie utrzymuje rentowność na przestrzeni ośmiu ostatnich kwartałów działalności.

– Posiadamy stabilnych inwestorów, którzy wierzą w nasz model biznesowy i skuteczność operacyjną. Rentowność spółki czyni nas silnymi partnerami dla wiodących sieci handlowych, dzięki czemu możemy dostarczać im kompleksowe rozwiązania technologicznie – komentuje Irene Shvakmann, co-Founder Revo Technologies..