Do tej pory z usług Revolut Bank mogli korzystać tylko najbardziej aktywni użytkownicy Revoluta w Polsce. Teraz takie rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Brytyjski fintech posiada licencję bankową na Litwie, co oznacza, że prowadzone rachunki są zabezpieczone przez litewski system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Revolut udostępnia konta bankowe klientom w Polsce

Po udanych testach na Litwie, Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie wszyscy uprawnieni klienci Revolut otrzymali dostęp do usług bankowych. Klienci Revolut Bank mogą deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych. Jak? Poprzez upgrade konta i przeniesienie w kilka minut środków z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

– Revolut jest marką bliską polskim klientom. Rozwiązujemy realne codzienne problemy klientów i pomagamy im zarządzać finansami. To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie – powiedział Virgis Mirkės, CEO w Revolut Bank (na zdjęciu).

Fintech planuje jeszcze w grudniu tego roku, rozszerzyć ofertę o produkty kredytowe. Klienci mogą zatem zrobić upgrade do konta Revolut Bank, które obejmuje depozyty ochroną i otworzy dostęp do produktów kredytowych, lub korzystać z Revolut bez zmian, na dotychczasowych zasadach.

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. W czerwcu zeszłego roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkės (zdjęcie główne), bankier z 25 letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank.