Dzięki paszportowaniu do Polski europejskiej licencji bankowej, Revolut Bank planuje w najbliższych miesiącach uruchomić w Polsce nowe usługi, w tym produkty kredytowe. Aplikacja ma już w Polsce ponad 1 milion klientów, a najbardziej aktywni z nich otrzymają zaproszenie by dołączyć do Revolut Bank już w październiku.

Revolut Bank już niedługo dostępny dla klientów w Polsce

Zaproszenia do banku Revolut otrzymają w pierwszej kolejności klienci najaktywniej korzystający z usług Revolut. Następnie, w kolejnych tygodniach, pozostali klienci. Po udanych testach na Litwie, Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie klienci Revolut otrzymają dostęp do usług bankowych – czytamy w komunikacie.

Klienci Revolut Bank będą mogli deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Klienci, którzy otrzymają zaproszenie, będą mogli zrobić upgrade swojego konta i w kilka minut przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank). Bankowe konta depozytowe to dopiero początek. Revolut planuje rozszerzenie oferty w Polsce o nowe usługi, w tym produkty kredytowe.

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkės, bankier z 25 letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank. Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym Revolut Bank zaoferował swoje usługi.