Revolut aktywował licencję bankową na 10 kolejnych rynkach w Europie. Oznacza to, że klienci w Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Estonii, Grecji, Łotwie, Malcie, Rumunii, Słowacji i Słowenii – mogą zrobić upgrade swojego konta do Revolut Bank i skorzystać z ochrony środków w ramach systemu gwarancji depozytów – czytamy w komunikacie.

Revolut Bank dostępny na kolejnych 10 rynkach w Europie

Upgrade konta możliwy jest bezpośrednio z poziomu aplikacji i zajmuje zaledwie kilka minut. Fintech liczy na to, że bankowe konta depozytowe wraz z pozostałymi usługami i produktami Revolut zapewnią klientom więcej kontroli, użyteczności i bezpieczeństwa niż lokalne, tradycyjne instytucje finansowe.

– W ciągu ostatnich tygodni uruchomiliśmy bank w dziesięciu kolejnych krajach europejskich. Chcemy tym samym zapewnić klientom dodatkowy poziom bezpieczeństwa środków, a w niedalekiej przyszłości dostęp do klasycznych produktów bankowych jak kredyt konsumencki i karta kredytowa, z których już dziś korzystają nasi klienci w Polsce i na Litwie – mówi Virgilijus Mirkės, prezes w Revolut Bank.

Grupa Revolut pozyskała do tej pory blisko 1 miliard dolarów finansowania i jest obecnie wyceniana na 5,5 miliarda dolarów. W ciągu 5 lat fintech pozyskał ponad 15 milionów klientów na świecie. W zeszłym roku Revolut uruchomił swój bank w Polsce i na Litwie, a także zaczął oferować na obydwu rynkach usługi kredytowe.