Po pierwsze, bank podwyższy dostępny limit kredytowy z 20 tys. zł do 50 tys PLN. W przypadku karty kredytowej, w ramach ograniczonej czasowo promocji, Revolut zaoferuje pierwszy okres bezodsetkowy – aż do 3 miesięcy. 30% klientów zamierza płacić na wakacjach kartą lub telefonem ze względu na mniejsze ryzyko zarażenia wirusem Covid-19.

Wakacje z kartą czy gotówką?

– Zwłaszcza w podróży, cenne jest połączenie funkcji karty kredytowej i usługi wielowalutowej. Z tą myślą wydłużamy pierwszy okres bezodsetkowy do 3 miesięcy – mówi Tomasz Jarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce.

-Cieszymy się, że nasze podejście zdobywa uznanie na rynku. Do letnich wakacji dostęp do wniosku o kredyt powinni mieć już wszyscy uprawnieni klienci w Polsce – dodaje Tomasz Jarczyk.

80% klientów Revolut chce wyjechać na wakacje. W ankiecie na temat zbliżających się wakacji, w której odpowiedzi udzieliło ponad 2 tysiące klientów Revolut z Polski, zapytano o to jakimi sposobami płatności respondenci zamierzają posługiwać się na urlopie.

Większość zapytanych osób wskazała na płatności cyfrowe kartą lub telefonem – ze względu na ich wygodę (37%), higienę i mniejsze ryzyko zarażenia wirusem Covid-19 (30%) i kradzieży (16%). Część klientów przyznała jednak, że planuje posługiwać się na urlopie zarówno telefonem, kartą jak i gotówką (15%). Pozostali zapytani preferują gotówkę, ponieważ jest wszędzie akceptowana (3%) lub z uwagi na to, że nie ufają płatnościom cyfrowym (1%). Badanie Revolut Money Report przeprowadzono pod koniec kwietnia.