Revolut będzie miał softPOSa i bramkę płatniczą

Fintek
Fintek
#Fintech#Revolut
Opublikowano: 25 października 2019, 14:39 Aktualizacja: 25 października 2019, 16:02

Revolut ma w planach poszerzenie oferty dla przedsiębiorców. Brytyjski fintech w najbliższej przyszłości planuje wprowadzenie softPOSa dla klientów biznesowych, a także uruchomienie bramki płatniczej – dowiedział się Fintek.pl. Na razie nie wiadomo kiedy nowe usługi będą dostępne. Raczej później niż prędzej, ale plany już są.

Przedsiębiorcy to coraz większa grupa klientów Revoluta. Łącznie jest ich już ok. 200 tys., z tego na Polskę przypada ok. 5 tys. Kim są klienci biznesowi Revoluta? To przede wszystkim freelancerzy, małe firmy kilkuosobowe, ale coraz częściej także duże przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 100 osób. Nie ma dominacji jednej branży – wśród klientów biznesowych znajdziemy firmy z sektora e-commerce, it, aż po spedycje czy gastronomię. Revolut planuje jeszcze większe skupienie uwagi na przedsiębiorcach – obecnie aktywnie rekrutuje pracowników, którzy w Krakowie będą odpowiedzialni za rozwój i sprzedaż produktu dla firm w Polsce.

SoftPOS i bramka płatnicza w Revolut

W niedalekiej przyszłości Revolut zamierza zaoferować klientom biznesowym możliwość skorzystania z softPOSa – dowiedział się Fintek.pl. SoftPOS to rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie urządzenia mobilnego, czyli smartfona, jako terminala płatniczego. Na razie szczegółów brak, ale z nieoficjalnych przecieków wynika, że rozwiązanie najprawdopodobniej w pierwszej kolejności będzie testowane w Wielkiej Brytanii. Terminy i szczegóły wdrożenia to na razie pieśń przyszłości, ale zamiary są już wyartykułowane – ich realizacja to zapewne kwestia czasu.

Do tego Revolut zaoferuje bramkę płatniczą – wydaje się to oczywistym krokiem w rozwoju aplikacji, z której korzysta już 7 mln klientów. Fintech właśnie wystartował w Azji, niebawem zadebiutuje też w USA. Eksperci spodziewają się skokowego przyrostu liczby użytkowników. Zapewne stąd pomysł na budowę całego ekosystemu finansowego wokół aplikacji, co zapewne może poprawić poziom zaangażowania klientów.

Pożyczka w Revolut

Revolut już prawie rok temu zapowiedział wprowadzenie do oferty pożyczek dla klientów. Na razie o usłudze niewiele wiadomo, ale możemy domyślać się, że będzie to coś na kształt linii kredytowej. Fintech raczej nie rzuca słów na wiatr i coś faktycznie jest na rzeczy, gdyż firma prowadzi aktywną rekrutację na stanowisko Head of Credit w Warszawie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-bedzie-mial-softposa-i-bramke-platnicza