Revolut, innowator bankowości cyfrowej, pozyskał dziś nowe finansowanie w wysokości 250 milionów dolarów. Oznacza to, że wycena londyńskiej spółki FinTech w czasie krótszym niż rok wzrosła pięciokrotnie, do poziomu 1,7 miliarda dolarów – tym samym Revolut stał się jedną z najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie, które uzyskały status jednorożca. W Polsce fintech ma już około 100 tysięcy klientów.

8000 nowych klientów dziennie

W nowej rundzie finansowania Serii C, której liderem był DST Global z siedzibą w Hong Kongu, udział wzięło grono nowych i obecnych inwestorów, w tym wiodące fundusze z Doliny Krzemowej, Index Ventures i Ribbit Capital. Najnowszy zastrzyk finansowania zwiększa całkowity kapitał pozyskany przez założoną trzy lata temu spółkę do 340 milionów dolarów.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Nowa runda finansowania i wzrost wyceny to efekt niespotykanych wyników w zakresie dotychczasowego wzrostu spółki. Revolut, poprzez swoją platformę, procesuje już 1,8 miliarda $ miesięcznie i pozyskuje pomiędzy 6000 a 8000 nowych klientów dziennie. Posiadając już blisko 2 miliony klientów spółka stawia sobie za cel pozyskania w ciągu najbliższych 5 lat 100 milionów klientów.

Dumny ze społeczności ponad 250.000 aktywnych użytkowników dziennie (ang. DAU – daily active users), Revolut błyskawicznie tworzy i wprowadza nowe produkty chcąc przekonać ludzi by porzucili tradycyjną bankowość. W ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy, Revolut uruchamiał zarówno usługi pozwalające klientom na kupno i sprzedaż kryptowalut, jak też funkcje wspomagające nawyk regularnego oszczędzania przy okazji codziennych transakcji.

Revolut podbija kolejne rynki

Pozyskany przez spółkę kapitał wykorzystany zostanie do globalnej ekspansji Revolut, począwszy od USA, Kanady, Singapuru, Hong Kongu i Australii w roku 2018. Revolut spodziewa się też wzrostu zatrudnienia z 350 do około 800 pracowników do końca bieżącego roku, mając na uwadze w szczególności pozyskiwanie światowej klasy inżynierów i projektantów.

– Od momentu założenia, koncentrowaliśmy się na tym, by robić wszystko całkowicie odmiennie niż tradycyjne banki. Zbudowaliśmy światowej klasy spółkę technologiczną, która pozwala ludziom odzyskać kontrolę nad ich finansami, komunikujemy się z naszymi klientami jak ‘człowiek z człowiekiem’ i nie wahamy się podważyć istniejącego status quo, by realizować innowacje – powiedział Nik Storonsky, założyciel i prezes Revolut.

– W kontekście dynamiki wzrostu biznesu nasz kraj nie jest wyjątkiem. Od lutego, gdy dołączyłem do Revolut, udało się podwoić liczbę klientów w Polsce z 50.000 do 100.000. To tylko pierwszy sygnał jak duży potencjał tkwi w polskim rynku i jak szybko Polacy potrafią identyfikować korzystne dla siebie rozwiązania. Z okazji dołączenia do nas 100.000 klienta, uruchamiamy dwutygodniową promocję z darmową dostawą karty Revolut – powiedział Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce.

Fintek poleca: kliknij I otrzymaj KARTĘ REVOLUT za darmo

Revolut/AS