Klienci Revolut mogą teraz łatwo i szybko przekazać mikro-donacje na rzecz działań Polskiego Czerwonego Krzyża poprzez funkcję darowizn (Donations) w aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie.

Revolut and Polish Red Cross vs. Covid-19

Dołóż się na zakup masek, kombinezonów i środków dezynfekujących

Wszystkie datki klientów Revolut dla Polskiego Czerwonego Krzyża przeznaczone zostaną na zakup materiałów ochronnych (gogle, maski, kombinezony, środki dezynfekujące o działaniu wirusobójczym) dla wolontariuszy i pracowników PCK, by mogli bezpiecznie dostarczać pomoc żywnościową dla 120 tysięcy osób w potrzebie i kontynuować opiekę nad seniorami oraz na wsparcie Grup Ratownictwa PCK i magazynu humanitarnego, który może świadczyć pomoc w razie konieczności budowania miejsc tymczasowego zakwaterowania w przypadku zwiększenia ilości osób, przebywających w kwarantannie.

Świat, Europa i Polska zmaga się z jedną z najbardziej niebezpiecznych i katastrofalnych w skutkach epidemii w ciągu ostatnich lat. Podczas gdy w Chinach udało się częściowo zahamować jej wzrost, w Europie zagrożenie koronawirusem narasta. Polskie państwo i społeczeństwo mobilizują się by wspólnie powstrzymać pandemię. Mimo nadzwyczajnych środków ostrożności, częściowo zamkniętych granic, kryzys nie został jeszcze zażegnany. Tysiące osób przebywa w kwarantannie, wiele osób zmaga się z chorobą.

100% datków dla Czerwonego Krzyża

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnej. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna (Donations) może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji.

– Zasięg i skala pandemii koronawirusa jest bezprecedensowa. Taka jest również fala wsparcia, która płynie zarówno od osób indywidualnych, jak i firm – partnerów PCK i osób, które włączają się w działania pomocowe. Fundusze, które zbieramy sprawią, że nasi ratownicy, pracownicy i wolontariusze będą mogli kontynuować swoją pracę w sposób bezpieczny, docierając do potrzebujących i sprawując opiekę nad osobami starszymi. Dziękujemy użytkownikom Revolut za ich hojność i gotowość niesienia pomocy. Apelujemy, bądźmy razem w walce z koronawirusem – powiedziała Małgo
rzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

– Revolut ma ułatwiać regularne oszczędzanie, inwestowanie i dzielenie się z innymi. Dobroczynność jest wpisana na stałe w funkcjonalność naszej aplikacji. Zależało nam by polscy klienci Revolut, poprzez funkcję Donations, mogli przekazywać mikro-datki także polskim organizacjom dobroczynnym, wspierać lokalne cele i beneficjentów w Polsce. Nadszedł czas współdziałania, pomagania i łączenia sił w walce z nowymi zagrożeniami. To dla nas zaszczyt, że pierwszym w Polsce partnerem Revolut Donations jest Polski Czerwony Krzyż. Prosimy społeczność użytkowników Revolut o pomoc i wspólną walkę z koronawirusem – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.