Wartość udziałów Schroders Capital Global Innovation Trust w grudniu 2021 roku wynosiła 10.1 mld funtów, co sprawiało, że Revolut był wyceniany na 33 mld dolarów. Fundusz zmniejszył jednak swoje udziały ze względu na wyniki finansowe spółki i wątpliwości z nimi związane. Teraz jednak ponownie zwiększa swoje zaangażowanie w brytyjski fintech. O sprawie pisze między innymi Bloomberg.

Revolut przygotowuje się do ekspansji w Meksyku

Dodatkowo Revolut przygotowuje się obecnie do ekspansji w Meksyku, na którą ma przeznaczyć 100 mln USD. Pieniądze zostaną zainwestowane w zatrudnienie pracowników, pokrycie krótkoterminowego zadłużenia i wydatków – podaje Reuters. Fintech ma nadzieję zdobyć znaczący udział w ogromnym rynku transgranicznych przekazów pieniężnych w Meksyku – wartym w zeszłym roku około 63 mld dolarów.

Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa. Firma rozpoczęła proces przygotowań do uruchomienia działalności bankowej w Meksyku, a zainteresowani użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących.

Nowa licencja stanowi ważny krok w kierunku ekspansji Revolut w Ameryce Północnej i Południowej, co jest jednym z kluczowych celów firmy. W czerwcu ubiegłego roku Revolut ogłosił premierę swojej aplikacji i udostępnił ofertę w Brazylii.