Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Revolut
Opublikowano: 26 lutego 2018, 11:59 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 21:44

Popularna aplikacja bije kolejne rekordy. W listopadzie zeszłego roku udało się przekroczyć liczbę 1 miliona klientów, a teraz jest ich już ponad 1,5 miliona. Dziennie Revolut zyskuje od 6 do 8 tysięcy użytkowników.

Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników.

Miesięcznie za pośrednictwem aplikacji wykonywane są transakcje o wartości 1,5 miliarda dolarów. To wzrost o 700% w skali roku. Na tym jednak nie koniec – jeszcze w tym roku Revolut chce wystartować w USA, Singapurze i Australii. Następnie w planach jest ekspansja na takie rynki jak Indie, Brazylia, RPA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. O sprawie pisze serwis Tech Crunch.

Czytaj także: Chcesz otrzymać e-paragon? Zapłać kartą

Jak działa Revolut? Ilu Polaków korzysta z aplikacji?

W aplikacji możemy mieć utworzonych kilka sald z obsługiwanymi walutami. Na przykład – 50 euro, 100 USD, 50 GBP, 200 zł i 50 CHF. Jeżeli dokonamy płatności w Wielkiej Brytanii, to pieniądze ściągnięte zostaną z salda z funtami szterlingami, a jeżeli w Szwajcarii, to z tego z frankami – i tak dalej. Równie dobrze możemy korzystać z jednego konta, na które wpłacimy przykładowe 2000 zł, a pieniądze będą przewalutowane automatycznie – w zależności od tego gdzie płacimy.  Za pomocą Revolut można też przechowywać i wymieniać kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Aplikacja umożliwia też tańsze wypłacanie środków z bankomatów za granicą (darmowe do 200 GBP w miesiącu, albo równowartości w innej walucie). Jeżeli zgubimy kartę, to od razu w aplikacji mamy możliwość jej zablokowania, a dodatkowo – w taki sam prosty sposób możemy ją odblokować, bez skomplikowanych procedur. Niedawno Revolut uruchomił też ubezpieczenia podróżne. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut wprowadza kolejne ułatwienia dla podróżnych.

Czytaj także: Aplikacja Bilo – wszystkie rachunki w jednym miejscu

Zgodnie z najnowszymi danymi z apki korzysta już około 50 tysięcy Polaków. Takie dane podał Andrius Biceika, Head of Country Managers w Revolut podczas konferencji Digital Banking & Payment Summit. Podczas konferencji padło też pytanie o model biznesowy firmy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Już 50 tysięcy Polaków korzysta z Revolut.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-juz-15-miliona-uzytkownikow