Jeszcze trzy miesiące temu Revolut zyskiwał zaledwie 1500-1800 nowych klientów dziennie. Do tej pory osoby korzystające z aplikacji wykonały około 42 miliony transakcji o łącznej wartości 6,1 miliarda dolarów.

Czytaj także: CDA wejdzie na giełdę

Statystyki działalności Revolut. Niedługo licencja bankowa

Jak rozkłada się liczba użytkowników na poszczególne kraje? Ponad 500 tysięcy z nich to osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, a 150 tysięcy we Francji. 60 tysięcy klientów pochodzi z krajów bałtyckich, a po 50 tysięcy z Niemiec i Irlandii. Dodatkowo około 200 tysięcy użytkowników to obywatele innych krajów europejskich. Natomiast 42% klientów Revolut to osoby pomiędzy 25 a 35 rokiem życia.

Co na to konkurencja? Niemiecki fintech N26 we wrześniu posiadał ponad 500 tysięcy użytkowników, którzy dokonali transakcji na łączną sumę 5,9 miliarda dolarów. Dziennie zyskiwali wtedy 1500 nowych klientów. Zakładając przyrost liniowy, na dzień dzisiejszy N26 miałoby około 641 tysięcy użytkowników.

Nie wiadomo jednak, czy podobnie jak w przypadku Revolut wzrost liczby klientów N26 także przyśpieszył, a może zwolnił. Niemiecki fintech jeszcze nie wystartował w Wielkiej Brytanii, ale ma to nastąpić już w 2018 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – N26 kontynuuje europejską ekspansję.

Natomiast następnym krokiem dla Revolut jest ekspansja poza Europę. Chodzi głównie o takie rynki jak USA, Singapur, Hong Kong, Australia i Nowa Zelandia. Niewykluczone, że start aplikacji w niektórych państwach z tej listy będzie miał miejsce już w przyszłym roku. Ponadto Revolut wystąpił o europejską licencję bankową, którą spodziewa się otrzymać już w pierwszej połowie 2018 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut też chce zostać bankiem.