Revolut ma już 4 mln klientów w Europie. W ciągu 5 lat chce mieć 100 mln. Niedawno też uzyskali licencję na Litwe i planuje udostępnienie nowych usług – w tym oferowania kredytów (szkoda, że nie w Polsce, zachęcamy do tego zmienić właściwość nadzoru).

Wartość miesięczna transakcji dokonywanych za pomocą Revoluta niebawem przekroczy 5 mld dolarów, ale jeśli spojrzymy na wykres to zauważymy, że przyrost użytkowników jest większy niż dynamika wzrostu transakcji, co prawdopodobnie oznacza, że wiele osób po prostu rejestruje się i używa karty tylko przy transakcjach na mniejsze kwoty lub wcale. To niepokojące, bo ma wpływ na wynik finansowy – prawdopodobnie rosną koszty obsługi użytkowników przy nieproporcjonalnie mniejszej dynamice przychodów z tytułu marży.

KLIKNIJ TU I ZDOBĄDŹ KARTĘ REVOLUT

Liczba użytkowników Revoluta rośnie w tempie 10 tys. osób dziennie w Europie i 1 tys. dziennie w Polsce. Tempo rośnie, istny efekt kuli śniegowej – wskaźnik ten jest o 40% wyższy niż pół roku temu. Nie dziwi zatem intensywna rekrutacja – firma szuka pracowników m.in. w działach compliance i obsługi klienta. Akurat w przypadku compliance to więcej niż pożądane zważywszy na często pojawiające się zarzuty o braki na tym polu, ale jak widać – idzie ku lepszemu. 

Dynamiczne wzrosty wymagają rąk do pracy – firma rekrutuje pełną parą

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chłopaki z Revoluta są już wykończeni rozmowami kwalifikacyjnymi.  Firma do końca roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 1500 osób. W Polsce Revolut poszukuje marketing menadżera i business development menedżera w Warszawie oraz city community menedżerów w 5 polskich miastach.Jeśli zatem szukasz pracy w sektorze fintech, to chyba jest najbardziej czytelny „messedż” jaki możesz dostać. Firma poszukuje prawników, rekruterów, programistów, specjalistów obsługi klienta, itp.Fintech planuje do końca roku podwoić zatrudnienie (obecnie zespół liczy 740 osób). „To ważny element strategii szybkiej ekspansji fintechu” – czytamy w komunikacie.

Revolut w komunikacie nazwał tę strategię “blitzscaling”. To nawiązanie do tytułu książki Hoffmana Reida i Chris Yeha o szybkim budowaniu firm o wysokiej wartości. Rozumiem przekaz i kreatywność, ale nie uważam tego określenia za właściwe z wiadomych przyczyn. Moim zdaniem jest „cholernie daleko od OK”.

 Najszybciej rosnący fintech w Europie

 Revolut to prawdopodobnie najszybciej rosnący fintech w Europie. Firma prowadzi intensywną rekrutację – szuka i zatrudnia „menedżerów miejskich społeczności”, m.in. we Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście. Cieszy fakt, że wiele nowych miejsc pracy powstaje w Polsce, szczególnie w Krakowie, gdzie znajduje się centrum usług Revoluta i gdzie pracuje większość pracowników firmy, czyli ponad 400 osób.

– Przyspieszamy wzrost w Europie i zdobywamy skalę, dzięki której dziesiątki milionów Europejczyków uzyskają większą kontrolę nad swoimi finansami. Revolut założyliśmy 4 lata temu. Dopiero zaczynamy. Podczas gdy nasi menedżerowie ds. ekspansji pracują nad udostępnieniem usługi poza Europą, na starym kontynencie budujemy mechanizm wzrostu na poziomie państw i miast, gdzie usługa jest już łatwo dostępna- powiedział Nik Storoński, CEO i założyciel Revolut.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT