Brytyjski fintech zapewnia, że jest to pierwsza na polskim rynku metalowa karta oferująca płatności zbliżeniowe. Z uwagi na swoją konstrukcję karta jest trzy razy cięższa od standardowego plastiku. Revolut ma już w Polsce około 150 tysięcy klientów, a w samym czerwcu i lipcu otworzył w Polsce prawie 50 tysięcy kont.

KLIKNIJ I ODBIERZ KARTĘ REVOLUT ZA DARMO

Revolut wprowadza Metal, kartę z metalu oraz moneyback w kryptowalutach

Założyciel i CEO Revolut Nik Storonsky mówi, że wprowadzenie oferty Metal jest ważnym krokiem w kierunku generowania dodatkowych przychodów. Szczególnie ważnych w momencie gdy fintech przygotowuje się do uruchomienia bezprowizyjnej platformy tradingowej i rozszerzenia działalności na Amerykę Północną i Azję jeszcze w tym roku.

Revolut Metal oferuje:

  • trzy razy większy niż standardowo miesięczny limit wypłat z bankomatów na całym świecie bez prowizji – do 2400 zł,
  • usługi concierge, czyli infolinie dla zamożnych klientów, na której można poprosić o zakup biletów lotniczych, biletów na koncert, czy o rezerwację stolika w restauracji.
  • bezpłatne przelewy międzynarodowe,
  • do 1% moneyback dla wszystkich zakupów poza Europą i 0.1% dla płatności w Europie. Moneyback będzie dostępny w 25 tradycyjnych walutach FIAT lub w 5 kryptowalutach, w tym w Bitcoinie,
  • ubezpieczenie podróżne, które oprócz opieki zdrowotnej i dentystycznej oferuje także ubezpieczenie od zgubionego bagażu i odwołanych lotów.

W niedalekiej przyszłości Revolut planuje dalsze rozszerzenie benefitów – między innymi o zniżki na saloniki lotniskowe, nielimitowane karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji, konta rodzinne i dodatkowe zniżki w ramach przyszłej platformy tradingowej Revolut.

No dobrze, a ile to wszystko kosztuje? Za korzystanie z Revolut Metal trzeba zapłacić 50 złotych miesięcznie lub 500 złotych rocznie. To sporo, ale dla bogatszych klientów taka cena nie powinna być przeszkodą. Lepiej zastanowić się, czy oferowane benefity zachęcą nowych użytkowników. Na razie są ciekawe, ale wydaje się, że szczególnym magnesem mogą okazać się planowane nowości. Mamy na myśli przede wszystkim uruchomienie platformy, która pozwoli na tanie handlowanie akcjami i obligacjami z całego świata – do której klienci Revolut Metal mają mieć dostęp na preferencyjnych warunkach.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT