14 grudnia 2018, 10:00:III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Cyber+Media - ECOTECH COMPLEX Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku, Głęboka 39, 20-612 Lublin

Revolut obsługuje już 1000 firm w Polsce. Uruchamia platformę Connect

Revolut obsługuje już 1000 firm w Polsce. Teraz uruchamia platformę Connect

Revolut ogłosił uruchomienie platformy Revolut Connect, najłatwiejszej i najszybszej metody by zintegrować konto Revolut for Business z aplikacjami i narzędziami pomocnymi w codziennym prowadzeniu biznesu. Fintech pozyskuje około 120 nowych klientów biznesowych dziennie.

Londyński fintech obsługuje już 1000 firm w Polsce, ale jego główną grupą docelową pozostają klienci indywidualni. Firma stworzyła Revolut Connect jako uzupełnienie swojej oferty bankowości dla firm, pozwalając im na łatwą integrację z najbardziej popularnymi aplikacjami biznesowymi, w tym platformami księgowymi takimi jak FreeAgent, narzędziami do wewnątrzfirmowej komunikacji jak Slack, czy innymi aplikacjami usprawniającymi zarządzanie wydatkami, podatkami czy płacami w przedsiębiorstwie.

Na marginesie warto dodać, że Revolut pracuje także nad udostępnieniem płatności Apple Pay w aplikacji. Na razie są to jednak informacje nieoficjalne i nie wiadomo kiedy można spodziewać się wdrożenia.

Platforma Revolut Connect – Open API dla przedsiębiorców

Wracając do funkcji Connect – tradycyjne instytucje finansowe często pozostają niechętne idei otwartej bankowości, współdzielenia danych z podmiotami zewnętrznymi i dostosowywania się do elastyczności z jaką funkcjonuje dziś biznes. Współczesne zwinne firmy funkcjonują i rosną w środowisku online, wykorzystując szerokie spektrum aplikacji i narzędzi do usprawniania operacji, lepszej obsługi klientów i błyskawicznego procesowania płatności – przy najmniejszych możliwych kosztach.

Londyński fintech wykorzystał sygnały płynące ze strony przedsiębiorców i zaprojektował usługę Revolut for Business tak by automatyzowała i upraszczała ich pracę. W dobie otwartego API biznes stara się automatyzować wewnętrzny procesy i zadania poprzez predefiniowane masowe płatności, integrację z kontrahentami, systemy powiadomień o aktywności klientów w sieci i analizę ich interakcji z marką.

Gdy tylko klienci biznesowi Revolut integrują się z zewnętrznymi aplikacjami z pomocą Revolut Connect, mogą decydować jakiego typu dane chcą udostępniać oraz wstrzymać lub całkowicie zablokować ich współdzielenie w dowolnym momencie – z poziomu swojego konta Revolut for Business.

Firma chce aby platforma Revolut for Business stała się wzorem otwartej bankowości, na której użytkownicy zewnętrzni będą mogli tworzyć i udostępniać swoje własne usługi. Fintech pracuje nad tym by udostępnić API developerom, którzy wykorzystają jego potencjał do tworzenia i udostępniania własnych rozwiązań – z korzyścią dla społeczności klientów Revolut.

Revolut/RT