Klienci Revolut mogą dodawać do grupy rachunki i śledzić wszyscy, w jednym miejscu jakie koszty zostały już i przez kogo poniesione. Gdy nadchodzi moment na rozliczenie, funkcja Group Bills dzieli rachunki, oblicza poziom składki i rozlicza koszty między użytkownikami Revolut – czytamy w komunikacie.

Group Bills – nowość od Revoluta

Funkcja Group Bills pozwala nadawać grupom nazwy i oznaczać zdjęciem, tak by ułatwić uczestnikom grup ich rozróżnienie. Podczas dodawania rachunków można zdecydować jaka część danego rachunku przypisana będzie konkretnej osobie. Nowe rozwiązanie pozwala także na płatności w różnych walutach (fintech dokona niezbędnych kalkulacji).

Aby przetestować nową funkcję należy zaktualizować aplikację Revolut do najnowszej wersji (7.9), wybrać sekcję Płatności, a następnie otworzyć zakładkę rachunki grupowe Group Bills. Następny krok to wybór uczestników grupy z listy kontaktów w telefonie (od 2 do 20 osób). Po utworzeniu grupy, można dodać pierwszy rachunek.

– Rachunki grupowe Group Bills są po to, by mieć pod kontrolą wspólne wydatki i rozliczać się bezstresowo. To kolejna po kontach dla dzieci Junior, platformie okazji Rewards, kryptowalucie Stellar czy trybie ciemnym Dark mode innowacja udostępniona przez Revolut w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Nie zwalniamy tempa i niebawem ogłosimy premiery kolejnych użytecznych usług i funkcji – zapowiada Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

/RT