Na początek nowa funkcjonalność będzie dostępna dla klientów planu Metal w Wielkiej Brytanii.

Wypłata bitcoinów w Revolucie

Revolut uruchomił funkcję wypłaty bitcoinów. Tym samym, klienci którzy posiadają kupione w Revolut bitcoiny, będą mogli je przenieść na zewnętrzne, prywatne portfele. Obecnie kupują je coraz chętniej.

Dzięki nowej usłudze, klienci będą mogli decydować gdzie chcą przechowywać bitcoiny – czy na Revolut, czy na zewnętrznych “gorących” i “zimnych” portfelach.

Na początek, nowa funkcjonalność trafi do klientów planu Metal w Wielkiej Brytanii. W ramach wersji beta będą mogli dodać do Revolut trzy zewnętrzne adresy i wypłacić do 500 GBP dziennie oraz 1000 GBP miesięcznie. Funkcja wypłaty wymaga dwuetapowego uwierzytelnienia.

– Wypłaty kryptowalut były jedną ze szczególnie oczekiwanych funkcji. Zaczynamy stopniowy proces jej udostępnienia. Klienci będą mogli przechowywać swoje krypto w miejscu, które uważają za najbezpieczniejsze – w Revolut, na “gorącym” lub “zimnym” portfelu, lub przelać je na jedną z giełd. To początek listy nowych funkcji krypto, które planujemy uruchomić, by stać się wiodącym usługodawcą na rynku” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Klienci mogą zrobić upgrade konta do Metal za pomocą kilku kliknięć, by korzystać jako pierwsi z nowo wprowadzanych usług i produktów. Revolut planuje udostępnić funkcję wypłat kryptowalut w innych płatnych planach i na kolejnych rynkach w najbliższej przyszłości.