Klienci Revoult mogą też spersonalizować kolory funkcjonalności w aplikacji. W ramach Pride Month firma uruchamia też specjalny konkurs, gdzie nagrodą będzie 5 tysięcy GBP dla zwycięzcy i dodatkowe 5 tysięcy GBP dla ILGA-Europe.

To kolejna forma wsparcia wobec społeczności LGBT od dostawców kart. Niedawno finek Bunq ułatwił osobom po korekcie płci używanie prawidłowego imienia na karcie Mastercard.

Datki dla fundacji zapobiegającej prześladowaniu

Jak co roku datki zebrane w Europie trafią do ILGA-Europe, jednej z partnerskich organizacji dobroczynnych, która zabiega o świat bez prześladowań i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. ILGA-Europe to jedna z wielu globalnych i lokalnych organizacji charytatywnych, które wspierać można poprzez funkcję Donations bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Środki zebrane w USA trafią natomiast do amerykańskiej organizacji partnerskiej, OutRight Action International. 100% datków przekazanych przez klientów z pomocą funkcji Darowizny trafia do organizacji partnerskich, Revolut nie pomniejsza ich o żadne koszty ani opłaty.

Konkurs dla klientów

By zwiększyć zasięg akcji i wsparcie dla ILGA-Europe, firma Revolut uruchamia specjalny konkurs, który potrwa do 15 lipca. Klienci są zachęcani by opublikować w social mediach zdjęcie ze swoją kartą Revolut w kolorach tęczy.

W konkursie Revolut nagrodzi najbardziej kreatywne zdjęcie. Jego twórca otrzyma 5 tysięcy GBP. Darowiznę w takiej samej kwocie otrzyma także ILGA-Europe. Zwycięskie zdjęcie będzie ogłoszone w kanałach social mediowych Revolut na Twitterze i Instagramie 12 sierpnia, w trakcie tegorocznego World Pride Day w Kopenhadze.

Klienci Revolut w Europie mogą zamówić kartę w kolorach tęczy po złożeniu pierwszej darowizny w kwocie 1 GBP lub większej na rzecz ILGA-Europe, a klienci Revolut w USA po przekazaniu kwoty 5 $ lub większej na rzecz OutRight Action International (100% kwot przekazywane jest organizacjom dobroczynnym). Możliwość tę mają klienci, którzy nie zamawiali wcześniej karty w kolorach tęczy.

Po przekazaniu mikro-datku, klienci mogą albo dotknąć przycisku “zamów kartę dobroczynną”, który pojawi się w aplikacji, lub przejść do sekcji Karty i wyszukać kartę w kolorach tęczy (obowiązuje opłata za dostarczenie karty, wyświetli się ona w aplikacji przed potwierdzeniem zamówienia).

Dodatkowo, za każdą kartę w kolorach tęczy zamówioną w Europie do 15 lipca, Revolut przekaże 1 GBP na rzecz organizacji dobroczynnej ILGA-Europe, do maksymalnej kwoty 5 tysięcy GBP.

Europejskim partnerem Revolut jest ILGA-Europe, organizacja dobroczynna wspierająca 600+ mniejszych organizacji członkowskich w 54 krajach w Europie i Azji Centralnej. Monitoruje i zabiega o prawa społeczności LGBTQ+ na szczeblu europejskim, a datki wspierają dwa kluczowe cele: zabiega o przestrzeganie praw człowieka i równe traktowanie osób LGBTQ+ w Europie; udziela wsparcia aktywistom działającym na rzecz społeczności LGBTQ+ w krajach Europy i Azji Centralnej.

W tym roku brak zmian prawa w Europie

Co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, ILGA-Europe publikuje Tęczową Mapę Europy oraz Indeks, obrazujące prawną i polityczną sytuację osób LGBTQ+ w 54 krajach Europy i Azji Centralnej. Tegoroczny raport, opublikowany 17 maja, wskazuje na to, że 2020 rok był czasem stagnacji. Prawa osób LGBTQ+ w Europie nie uległy poprawie, nie uchwalono też żadnych korzystnych dla społeczności LGBTQ+ przepisów.

-Pride to nie tylko święto wolności, miłości i równości. To także moment by zdać sobie sprawę, że wciąż wielu osobom ogranicza się prawo by kochali osobę, którą chcą kochać i byli tymi, którymi chcą być. Dlatego, w 2019 roku stworzyliśmy kartę płatniczą w kolorach tęczy i od tamtego momentu, co roku organizujemy zbiórkę na rzecz ILGA-Europe. Zachęcamy klientów, aby dołączyli do nas i tworzyli świat, w którym jest więcej zrozumienia i akceptacji – powiedziała Inga Askamit, Culture & Engagement Manager w Revolut.

-Cieszę się, że Revolut jest z nami i że trzeci rok z rzędu wspólnie zabiegamy o wsparcie dla ruchu na rzecz ochrony praw osób LGBTQ+. Tym bardziej, że proces poprawy statusu prawnego osób LGBTQ+ w Europie znalazł się ostatnio w stagnacji. Dlatego, zwiększamy wysiłki, kontynuujemy pracę i liczymy na wsparcie w czasie, który jest pełen wyzwań – Evelyne Paradis, Executive Director w ILGA-Europe.

Revolut świętuje miesiąc Pride również w gronie ponad 2200 pracowników na całym świecie. Pracownicy Revolut będą mogli wziąć udział w wewnętrznych konkursach i treningach poszerzających wiedzę o zagadnieniach ochrony praw człowieka, w tym osób LGBTQ+, po to by współtworzyć inkluzywne otoczenie w pracy.