Firma zamieściła ogłoszenie na Linkedinie, zgodnie z którym poszukuje szefa zespołu technicznego mającego budować giełdę kryptowalut – Revolut Crypto. Kandydat musi posiadać m.in. ponad 7 lat doświadczenia w branży technologicznej. O sprawie pisze serwis Finextra.

Revolut chce stworzyć własną giełdę kryptowalut

Revolut działa na rynku kryptowalut już od jakiegoś czasu. Obecnie za pomocą aplikacji można sprzedawać i kupować ponad 50 różnych tokenów. Dodatkowo klienci planu Metal w Wielkiej Brytanii mogą już wypłacać bitcoiny na zewnętrzne portfele i giełdy. Wygląda na to, że kolejnym krokiem w rozwoju Revoluta na rynku kryptoaktywów ma być uruchomienie własnej giełdy.

Revolut wykorzystuje już kryptowaluty – konkretnie bitcoiny – do rozbudowania swoich przestrzeni biurowych w USA we współpracy z WeWork. W ten sposób sfinansowano nowe biuro w Dallas, w którym ma pracować ponad 300 osób. Placówka ma być centrum ekspansji fintechu w Stanach Zjednoczonych.

Stworzenie giełdy kryptowalut to kolejny ambitny cel brytyjskiej firmy. Kilka tygodni temu Revolut zapowiedział uruchomienie rozwiązań BNPL. W aplikacji ma się pojawić przycisk, który pozwoli zamienić kartę płatniczą w kartę służącą do odroczonych płatności/płatności ratalnych.

Fintech jest wyceniany na 33 mld USD, a z jego rozwiązań korzysta ponad 16 mln klientów. Niemniej firma wciąż notuje straty.