Dzięki wsparciu organizacji Mastercard, ekspansja Revolut będzie mogła być kontynuowana na całym świecie, wszędzie gdzie akceptowane są karty Mastercard. To kolejny etap współpracy, której początki sięgają 2015 roku i udziału Revolut w programie akceleracyjnym Mastercard Start Path.

Mastercard pomoże Revolutowi w globalnej ekspansji

Nowe porozumienie potwierdza, że co najmniej połowa kart Revolut wydanych w Europie, będzie opatrzona logo Mastercard. Ponadto, współpraca obejmie rynki poza Europą, co pomoże Revolut zrealizować plany w zakresie globalnej ekspansji. Ambicją fintechu jest oferować usługi finansowe konsumentom w USA.

Jeszcze w tym roku, obie marki uruchomią wspólnie usługi na rynku amerykańskim. Przy wsparciu Mastercard, Revolut dotrze także do nowych użytkowników na rynkach azjatyckich – w Australii, Singapurze, Japonii, Nowej Zelandii i na rynkach Ameryki Łacińskiej – w Meksyku i Brazylii.

Revolut nie może się doczekać Ameryki

– Jako zaufany partner w ekspansji, Mastercard ma istotny udział w naszym sukcesie, od początków firmy Revolut, aż do teraz. Dzisiejsza umowa pomoże nam zrealizować ambicje udostępnienia innowacyjnych usług finansowych ludziom na całym świecie – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut. – Wejście na rynek amerykański będzie dla nas ważnym kamieniem milowym, jesteśmy szczęśliwi, że dokonamy tego wspólnie z naszym partnerem, firmą Mastercard – dodał Storoński.

– Współpracujemy z naszym partnerem, firmą Revolut, od czterech lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszych relacji biznesowych i realizacji szeregu wspólnych celów na wielu rynkach. Sukces Revolut i tempo wchodzenia na nowe rynki, w tym, już niedługo, do USA, to dowód skuteczności z jaką wspieramy fintechy. Zwiększenie zasięgu usług Revolut na skalę globalną pomoże milionom konsumentów na całym świecie skorzystać z globalnej sieci akceptacji Mastercard i innowacji, które oferuje Revolut – powiedział Michael Miebach, Chief Product Officer w Mastercard.

Rozszerzenie współpracy będzie okazją do wdrożenia przez Revolut technologii, produktów i usług firmy Mastercard, począwszy od platformy technologicznej Mastercard Send.